PRZEGLĄDASZ STARĄ WERSJĘ STRONY MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

Strona będzie działała do końca czerwca ! Więcej na ten temat

headerphoto

Spotkanie Autorskie - Leszek Szczasny

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym, które odbędzie się dnia 10 maja 2012 r. (czwartek) o godz. 8:15.

Leszek Szczasny - pochodzi z Raciborza. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie - ukończył na nim politologię oraz filozofię, z której uzyskał tytuł doktorski. Prowadzi wykłady i zajęcia okołofilozoficzne, prezentuje swoje instalacje artystyczne, czasem pisze wiersze. Przede wszystkim Szczasny jest jednak wielkim pasjonatem turystyki - niezależnym globtroterem, a jednocześnie artystą-fotografem, dokumentującym na zdjęciach wszystkie swoje podróże. Jak sam mówi, podróżuje "niskobudżetowo" - autostopem, skrzętnie omijając miejsca oblegane przez Europejczyków. Śpi pod gołym niebem, gości w domach osób, których kulturę i zwyczaje chce poznać, spożywa z nimi posiłki. Swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i fotograficznymi efektami swoich wypraw podróżnik dzieli się z innymi - przedstawia wyjątkowe wystawy fotograficzne, przygotowuje serie egzotycznych widokówek, organizuje spotkania i pogadanki turystyczne.

2012-04-19

Wejść na stronę: