PRZEGLĄDASZ STARĄ WERSJĘ STRONY MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

Strona będzie działała do końca czerwca ! Więcej na ten temat

headerphoto

Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2012

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie wzbogaciła się o 4.200 zł. Stało się to za sprawą realizowanego od lat programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ''Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek''. W roku 2012 postawiono szczególny nacisk na zakup literatury dla dzieci i młodzieży. Zadaniem programu MKiDN jest poprawa jakości zbiorów bibliotecznych, dostępu do nich, w tym wsparcie wydawnictw i sieci dystrybucji książki oraz zwiększenie zainteresowania książką. Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabłudowie oraz jej Filii bibliotecznych w Rybołach i Rafałówce zakupiono ponad 300 pozycji książkowych. Wśród nowości znajduje się zarówno literatura dla dzieci i młodzieży, beletrystyka dla dorosłych oraz literatura faktu. Najbardziej oczekiwanymi książkami są: Joanna Chmielewska – ''Krwawa zemsta'', Jan Grzegorczyk – ''Przypadki księdza Grosera'', Liz Murray – ''Przełamać tabu'', Andrzej Sapkowski - ''Maladie i inne opowiadania'', Sandra Brown - ''Cięcie'', Małgorzata Gutowska-Adamczyk – ''Serenada'', Tomasz Kopecki – ''Świat bez granic'', Brandon Mull – ''Baśniobór'', Lisa Scottoline – ''Spójrz mi w oczy'', Kazimierz Orłoś – ''Dom nad Lutnią'', Henning Mankell – ''Nim nadejdzie mróz'', Tess Gerritsen – ''Śladem zbrodni'', - Kathrin Kompisch – ''Sprawczynie''. Najmłodsi czytelnicy znajdą dla siebie: ''Bajki o wróżkach'', ''Czerwony samochód i inne bajki'', Arkadiusz Maćkowiak – ''Miś Maryś uczy dzieci dobrego zachowania'', ''Reksio. Wielka księga przygód'' oraz wiele innych tytułów.

Dofinansowanie MKiDN jest ogromną pomocą zarówno dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabłudowie, jej Filii bibliotecznych, oraz innych bibliotek biorących udział w programie. Nowości wydawnicze dostępne będą na początku października.

WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

2012-09-25