PRZEGLĄDASZ STARĄ WERSJĘ STRONY MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

Strona będzie działała do końca czerwca ! Więcej na ten temat

headerphoto

''Budzik'' w bibliotece

25.04.2013 r. w naszej „małej” bibliotece wystąpiły „wielkie” gwiazdy telewizji polskiej. Byli to kot Budzik, Kulfon oraz ich przyjaciele.

Postacie te przyjechały do nas wraz z Panem Andrzejem Grabowskim - autorem telewizyjnych programów dla dzieci, opowiadań oraz ponad 400 piosenek dla dzieci, takich jak np. Kulfon, co z ciebie wyrośnie?, Witaminki czy Kropelka złotych marzeń. Pan Andrzej to twórca i wieloletni redaktor naczelny miesięcznika dla dzieci "Ciuchcia". Współzałożyciel (wraz z Ewą Chotomską) dziecięcego zespołu wokalno-tanecznego Fasolki (1983). Andrzej Grabowski był również twórcą, redaktorem naczelnym i producentem miesięcznika dla dzieci „Ciuchcia” (1994–2000). Szerokiemu gronu publiczności znany jest z programów Tik- Tak", „Wyprawy profesora Ciekawskiego”, „Ciuchcia”, „Budzik”.

W czwartkowym spotkaniu autorskim uczestniczyli uczniowie klasy trzeciej. Autor zdradził nam tajniki pracy w telewizji, przedstawił nam swoich przyjaciół, czyli kota Budzika oraz Kulfona. Dzieciaki mogły użyczyć swoich głosów Potworowi Bezkajku oraz Szefuńciowi, przy czym było dużo radości oraz śmiechu na twarzach naszych gości. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnych humorach, a sam autor to osoba pogodna, radosna i z wielkim poczuciem humoru. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mogli gościć P. Andrzeja w naszych progach.

Kot Budzik

Kulfon