PRZEGLĄDASZ STARĄ WERSJĘ STRONY MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

Strona będzie działała do końca czerwca ! Więcej na ten temat

headerphoto

Tajemnicze walizki z Wasilkowa

25.04.2013 r. w odbył się happening literacko - kostiumowy pod hasłem: „Tajemnicze walizki- z książką w czasie i przestrzeni”. Pomysłodawcą wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna z Wasilkowa, a jej partnerami oprócz nas oraz naszego przedszkola była również biblioteka z Czarnej Białostockiej. Młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki z Wasilkowa przyjechała do nas w towarzystwie dyrektor biblioteki Elżbiety Kisło, aktorki Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku P. Justyny Godlewskiej-Kruczkowskiej oraz nauczycielki z gimnazjum w Wasilkowie.

W happeningu wzięły udział dzieciaczki z zabłudowskiego przedszkola. Wysłuchały one mądrości na temat literatury wygłoszonych przez młodzież przebraną w kostiumy
z dawnych epok. Brały również udział w rymowankach oraz zagadkach. Za poprawną odpowiedź czekała nagroda w postaci zakładek, opasek na rękę oraz chorągiewek z logo DKK. Z rąk pani dyrektor z Wasilkowa dzieci z przedszkola otrzymały zestaw ciekawych książek. Chociaż nie dopisała nam pogoda, bawiliśmy się wspaniale.

Happening był wydarzeniem promującym czytelnictwo i kulturę literacką oraz ideę Dyskusyjnych Klubów Książki.

DK

2013-05-08