PRZEGLĄDASZ STARĄ WERSJĘ STRONY MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

Strona będzie działała do końca czerwca ! Więcej na ten temat

headerphoto

JUBILEUSZ

W 2013 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie obchodzi swoje 55 urodziny. Z tej właśnie okazji, w miesiącu wrześniu odbyło się spotkanie autorskie z Panią Dorotą Suwalską.

Pani Dorota ukończyła studia w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest animatorką kultury, ilustratorką, dziennikarką, autorką scenariuszy filmowych. W swoim dorobku literackim ma trzy tomiki poetyckie oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej utwory tłumaczone były na język hiszpański i słoweński. Otrzymała nagrody za teksty literackie i scenariusze serialowe.

W spotkaniu z naszym gościem wzięły udział dwie klasy ze Szkoły podstawowej w Zabłudowie. Dzieciaki chętnie wysłuchały naszego gościa oraz wspólnie tworzyły ilustracje do książki. Furorę wśród uczniów zrobił niebieski plecaczek. Jakie było zdziwienie kiedy okazało się co jest w środku. Otóż znajdowała się tam książka napisana przez dzieci z innego spotkania z Panią Dorotą.

Z okazji jubileuszu biblioteki, zostały również wręczone nagrody osobom biorącym udział z konkursie plastycznym ''Kolorowy świat w utworach Tuwima''.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

DK, 2013-10-02

Wejść na stronę: