Archiwum

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZABŁUDOWIE OGŁASZA

Zajączek wielkanocny

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie w miesiącu kwietniu 2014r. zorganizowała konkurs pt. „Zajączek wielkanocny”, który polegał na wykonaniu zajączka świątecznego dowolną techniką.
Dnia 5. 05. 2014 r. Komisja składająca się z czytelników biblioteki dokonała oceny 14 prac, które wpłynęły od dzieci ze szkoły podstawowej w Zabłudowie, Rafałówce oraz z filii bibliotecznej w Rybołach.
I tak oto I miejsce zdobyła ucz. kl. O – Maria Szotko, II miejsce – Kinga Weronika Dudko z kl. IV, III miejsce – Przemek Suchowierski z kl. O.
Wyróżnienia zdobyli: Magda Andrejuk kl. III, Martyna Rogucka kl. III, Klaudia Suchowierska kl. I, Patrycja Szymborska kl. IV oraz Kacper Szotko kl. O.
Pozostali uczestnicy konkursu to: Natalia Picewicz kl. VI, Paulina Bonifatiuk kl. III, Michał Rogucki kl. O, Gabriela Borowska kl. III, Wiktoria Jabłońska kl. III, Piotr Małaszewicz kl. IV.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

2014-05-21

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZABŁUDOWIE OGŁASZA

KONKURS „PORTRET MOJEJ MAMY”

Z okazji zbliżającego się święta wszystkich mam, ogłaszamy konkurs na wykonanie portretu naszej mamy.
Prace mogą być wykonane techniką dowolną, indywidualną, na papierze nie większym niż A4.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Termin przynoszenia prac – 30.05.2014 r.

2014-05-21

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZABŁUDOWIE OGŁASZA

KONKURS „PORTRET STEFANA ŻEROMSKIEGO”

Konkurs polega na wykonaniu portretu Stefana Żeromskiego na papierze formatu A4, techniką dowolną (farby, kredki, ołówek, wyklejanka, itp.)

Termin przynoszenia prac – 6. 06. 2014 r.

2014-05-21

Życzenia Wielkanocne

2014-04-06

Podstawy dobrej komunikacji w relacjach z ludźmi – spotkanie z Małgorzatą Iwanowicz

W miesiącu kwietniu b.r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabłudowie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Iwanowicz. Pani Małgosia jest Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, doktor nauk humanistycznych, autorka książek, poetka, doświadczony nauczyciel akademicki, bibliofil, członek Łódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Książki. Obecnie Web M…absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego, doktorem nauk humanistycznych, autorką książek, poetką, doświadczonym nauczycielem akademickim, bibliofilem, członkiem Łódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Książki. Obecnie Web Manager oraz ekspert IMpassu. Jako autorka książek dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych czytelników opublikowała ponad dwadzieścia tekstów z zakresu praktycznej stylistyki, ortografii, słownictwa i frazeologii; ma też na swoim koncie książkę naukową, słowniki dla dzieci i młodzieży oraz tomy poetyckie. Pisze także teksty prozatorskie (eseje, opowiadania i inne). Jako nauczyciel akademicki wychowała kilkanaście roczników studentów, adeptów sztuki nauczycielskiej i dziennikarstwa, kształcąc ich z wielu przedmiotów.
W spotkaniu wzięła udział klasa III gimnazjum.

W czasie spotkania autorka w bardzo przystępny sposób przekazała młodzieży gimnazjalnej wiadomości z zakresu zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie komunikacji oraz podniesienia motywacji do budowania komunikatów nieagresywnych (bez wulgaryzmów). Młodzież chętnie uczestniczyła w warsztatach Pani Małgorzaty oraz dyskutowała na tematy dotyczące spotkania naszej prowadzącej.

2014-04-06

KONKURS WIELKANOCNY

2014-03-08

KURS KOMPUTEROWY W FILII BIBLIOTECZNEJ W RYBOŁACH

Na wniosek Pani Elżbiety Bonifatiuk (sołtysa wsi Ryboły i pracownicy Filii Bibliotecznej w Rybołach) w dniach 07 – 11.03.2014r. w pomieszczeniu Filii Bibliotecznej W Rybołach odbyło się szkolenie komputerowe w postaci warsztatów informatyczno – doradczych dla mieszkańców wsi Ryboły z projektu „Polska cyfrowa równych szans”. Warsztaty prowadził trener Paweł Pogorzelsk i na kurs zgłosiło się 8 osób.

Każde ze spotkań trwało 1,5 h. Kursanci poznali tajniki komputera: pisownię w systemie Word, tworzenie folderów, funkcjonowanie strony internetowej Google, zakładanie indywidualnych kont internetowych. Uczestnicy ćwiczyli na laptopach dostarczonych przez trenera oraz na komputerze głównym biblioteki.

Wrażenia z warsztatów okazały się pozytywne a poziom zadowolenia uczestników bardzo wysoki. Ukoronowaniem kursu było wręczenie uczestnikom dyplomów ukończenia kursu.

2014-03-31

Lekcja biblioteczna

W MBP w Zabłudowie w miesiącu lutym odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy II Szkoły Podstawowej.

Klasa przybyła do placówki biblioteki wraz z Panią Agnieszką Dołęgiewicz. Dzieci poznały tajniki pracy w bibliotece, dowiedziały się co to jest katalog, księgozbiór podręczny oraz poznały wiele innych spraw, które dzieją się i są dostępne w bibliotekach.

Na zakończenie lekcji bibliotecznej odbyło się krótkie, ale wesołe czytanie zgadywanek.

2014-03-08

”Kochani moi, zapiszcie mnie do biblioteki”

Akcja adresowana jest do najmłodszych czytelników – dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (klasy 0-I). Działania mają na celu zachęcenie dzieci do jak najwcześniejszego zapisania się do biblioteki, odwiedzania i wypożyczania książek. Wzbogacając te działanie proponujemy również „Milusińscy słuchają, jak ich opiekunowie czytają”, akcentując i nawiązując w ten sposób do ogłoszonego w 2014 roku – MIĘDZYNARODOWEGO ROKU RODZINY.

Czytaj więcej…

2014-03-08

Nowości książkowe

Wszystkich czytelników aktywnych, mniej aktywnych i tych początkujących zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabłudowie oraz do Filii bibliotecznych w Rybołach i Rafałówce po nowości wydawnicze. Obecny zakup zaowocował w literaturę polską oraz dziecięcą ale i czytelnicy preferujący literaturę obcą na pewno znajdą ciekawą pozycję książkową.

ZDJĘCIE PONIŻEJ TO TYLKO KILKA UCHWYCONYCH POZYCJI. ZAPRASZAMY.

2014-02-25

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie ogłasza konkurs pt. ”Zapraszam do mojej biblioteki”

Plakat powinien być zrobiony przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych w formacie A3, i zapraszać czytelników do konkretnej placówki z podaniem adresu i godzin otwarcia. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Termin przynoszenia prac do biblioteki – 30.04.2014 r.

Regulamin konkursu dostępny tutaj

2014-02-25

Wyniki konkursu ”Mój przyjaciel bałwan”

Nadeszła długo oczekiwana chwila rozstrzygnięcia konkursu „Mój przyjaciel bałwan”. Na opóźnienie wyników wpłynęły czynniki od nas niezależne, ale cierpliwość wygrała. Tak oto pierwsze miejsce zajęła Kinga Weronika Dudko, która wykonała bałwana techniką origami, miejsce drugie zajął Kacper Szotko, trzecie natomiast Klaudia Suchowierska. Laureaci jak również pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody. Laureatom serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy do uczestniczenia w konkursach przez bibliotekę organizowanych.

2014-02-25

Plakat promujący projekt „Pięć Wieków Ziemi Juchnowieckiej” – w ramach podpisanego partnerstwa pomiędzy GBP w Juchnowcu Kościelnym a MBP w Zabłudowie

2014-02-16

Mikołajki dla dzieci

Dnia 6.12.2013r. w piątek o godzinie 16.00 w filii bibliotecznej w Rybołach odbyły się ”Mikołajki” dla dzieci. Dzieci malowały Mikołaja, były zagadki , konkurs i gra ”poznawanie smaków”. Rozmawialiśmy o świętach, prezentach i tradycjach bożonarodzeniowych, oglądaliśmy świąteczne książki. Poza tym odbył się poczęstunek dla dzieci i opiekunów oraz każde dziecko dostało drobny upominek. Pomimo tego , iż wielokrotnie gasło światło a na dworze szalała zamieć, to wszyscy świetnie się bawiliśmy i umówiliśmy się na następne spotkanie , aby dokończyć pisanie listu do świętego Mikołaja.

2013-12-31

WRÓŻBY, WRÓŻBY, WRÓŻBY!!!!

Andrzejki (znane też jako Jędrzejki lub Jędrzejówki) – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Pierwsza polska wzmianka literacka o nim pojawiła się w 1557 za sprawą Marcina Bielskiego…

Więcej…
2013-12-06

Mój przyjaciel bałwan

2013-11-29

Spotkanie z Katarzyną Enerlich.

„Oczywiście, mogą mi panie robić zdjęcia. Przecież jestem fotogeniczna, prawda? Nie bójcie się mówić o swoich zaletach. Jesteśmy dokładnie tacy, za jakich się uważamy”. Tymi słowami Katarzyna Enerlich, mrągowska pisarka, rozpoczęła spotkanie z uczniami Gimnazjum w Zabłudowie.
Kobieta jest autorką wielu książek, m. in. „Czas w dom zaklęty”, „Kwiat diabelskiej róży”, czy serii „Prowincja pełna…”
Pisarka opowiadała gimnazjalistom o swoim życiu, trudnej drodze do spełnienia własnych marzeń, rodzinie, napisanych książkach.
Po spotkaniu z autorką uczniowie byli zachwyceni. Pani Kasia ujęła ich swoją prostotą, naturalnością, poczuciem humoru, w końcu ogromną charyzmą.
Katarzyna Enerlich wlała w zabłudowską młodzież ogromną ilość pozytywnej energii. Pokazała uczniom, że jedyną przeszkodą na drodze do sukcesu może być ich własna osoba. Na własnym przykładzie przedstawiła gimnazjalistom przykład człowieka, który nie będzie szczęśliwy, dopóki nie zacznie robić tego, co kocha.
Spotkanie z autorką niewątpliwie było wspaniałą lekcją, która zmotywowała młodych ludzi do walki o własne marzenia, szczęście, sukces.

Monika Woronicz
ucz. Gimnazjum im. G. Chodkiewicza w Zabłudowie

2013-11-29

Co przyniosła Pani Jesień !!!

W konkursie pod hasłem „Co nam niesie pani jesień”, organizowanym przez bibliotekę zostały wyłonione dwa pierwsze oraz dwa drugie miejsca.
Miejsce I zdobyły Patrycja Urban oraz Kinga Weronika Dudko, natomiast miejsce II otrzymały Martyna Matyskiel oraz Natalia Sopyła.
Pomysłowość prac naszych laureatek była tak ogromna, że komisja nie mogła zdecydować o wybraniu tej jedynej pracy.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody pocieszenia.

DK
2013-11-29

Co przyniosła Pani Jesień !!!

W konkursie pod hasłem „Co nam niesie pani jesień”, organizowanym przez bibliotekę zostały wyłonione dwa pierwsze oraz dwa drugie miejsca.
Miejsce I zdobyły Patrycja Urban oraz Kinga Weronika Dudko, natomiast miejsce II otrzymały Martyna Matyskiel oraz Natalia Sopyła.
Pomysłowość prac naszych laureatek była tak ogromna, że komisja nie mogła zdecydować o wybraniu tej jedynej pracy.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody pocieszenia.

DK
2013-11-29

LEONARDA REWKOWSKA

Pod koniec października b. r., Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie wraz z Miejskim Ośrodkiem Animacji Kultury w Zabłudowie zorganizowała spotkanie autorskie z Panią Leonardą Rewkowską, wybitną działaczką Związku Polaków na Białorusi. W książce pt. „Być Polką na Kresach” nasz gość opisuje pełne tragicznych losów życie kresowej Polki, walkę o zachowanie świadomości narodowej miejscowych Polaków w ZSRR, zesłanie oraz współczesne, bardzo złożone realia polskiej mniejszości na Wschodzie.

Na spotkanie przybyli seniorzy zamieszkujący gminę Zabłudów, Burmistrz Zabłudowa Jacek Waldemar Lulewicz oraz Dyrektor Książnicy Podlaskiej, Pan Jan Leończuk. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, historycznej atmosferze. Za przybycie wszystkim gościom serdecznie dziękujemy.

2013-11-05

Spotkanie autorskie

23.10.2013 r. (środa) o godz. 8.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabłudowie odbędzie się spotkanie autorskie z Panią Leonardą Rewkowską, wybitną działaczką Związku Polaków na Białorusi. W książce pt. „Być Polką na Kresach” opisuje pełne tragicznych losów życie kresowej Polki, walkę o zachowanie świadomości narodowej miejscowych Polaków w ZSRR, zesłanie oraz współczesne, bardzo złożone realia polskiej mniejszości na Wschodzie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wyżej wymienioną tematyką.

2013-10-09

Konkurs !

2013-10-09

JUBILEUSZ

W 2013 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie obchodzi swoje 55 urodziny. Z tej właśnie okazji, w miesiącu wrześniu odbyło się spotkanie autorskie z Panią Dorotą Suwalską.

Więcej…
2013-10-02

FINAŁ KONKURSU WAKACYJNEGO

Zwycięzcami w konkursie wakacyjnym, organizowanym w miesiącu lipcu oraz sierpniu przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabłudowie zostali:
– czytelnik dorosły – DOROTA IWANIUK z liczbą 45 wypożyczonych i przeczytanych pozycji książkowych;
– gimnazjum – KLAUDIA KORKUĆ, która wypożyczyła oraz przeczytała 50 książek;
– szkoła podstawowa – MARTYNA MATYSKIEL z wynikiem 23 wypożyczonych i przeczytanych dzieł literackich.
Na zwycięzców czekają nagrody.

Biblioteka
2013-09-05

NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK WAKACYJNY

Miejska Biblioteka w Zabłudowie już po raz kolejny ogłasza konkurs na największą ilość przeczytanych książek. Każdy z uczestników po wypożyczeniu, przeczytaniu i zdaniu 15 książek weźmie udział w loterii fantowej. Finał konkursu zakończy się nagrodą główną.

DK
2013-06-26

Mamo, mamo co ci dam – FINAŁ

Pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabłudowie pod hasłem „Mamo, mamo co ci dam” zdobyła Kinga Weronika Dudko, która wykonała piękny kosz kwiatów stylem orgiami.

Konkurs organizowany był w miesiącu maju 2013 r.

2013-06-26

DRODZY CZYTELNICY

Informujemy, że w dniach od 1.06.2013 – 15.06.2013r. Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie oraz Filia biblioteczna w Rafałówce będą nieczynne z powodu przeprowadzania skontrum księgozbioru w filii bibliotecznej w Rybołach. W związku z zaistniałą sytuacją prosimy o zwrot wypożyczonych dotąd książek oraz o zaopatrzenie się w lekturę na czas zamknięcia bibliotek.

2013-05-25

Najmłodsi aktorzy

W dniu 22.05.2013r. dwa zespoły z naszej gminy  wzięły udział w przeglądzie teatrów młodzieżowych i dziecięcych MELPOMENA 2013 w JUCHNOWCU KOŚCIELNYM…

Czytaj więcej
2013-05-31

Biblioteka Przestrzenią Dla Kreatywnych

TYDZIEŃ BIBLIOTEK pod hasłem: ”BIBLIOTEKA PRZESTRZENIĄ DLA KREATYWNYCH” realizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabłudowie oraz Filiach bibliotecznych w Rybołach oraz Rafałówce w miesiącu maju 2013 r. …

Czytaj więcej
2013-06-09

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZABŁUDOWIE OGŁASZA

KONKURS

Kolorowy świat w utworach Tuwima”

Konkurs polega na wykonaniu prac plastycznych inspirowanych utworami Juliana Tuwima.

Każdy uczestnik wykonuje tylko jedną pracę techniką dowolną: malowane plakatówką, kredkami, wyklejane, witraże…). Prace powinny być oprawione w passe-partout, rozmiaru A4 oraz podpisane. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z klas O oraz klas I-III. Prace należy dostarczyć do 20 czerwca 2013.

2013-05-13

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZABŁUDOWIE OGŁASZA

KONKURS

Nie zaginaj rogów”

Celem konkursu jest wykonanie zakładki do książki własnego projektu.

Każdy z uczestników może wykonać dowolną liczbę zakładek.

Jury konkursu liczy na samodzielność, humor oraz pomysłowość uczestników.

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich bez względu na wiek.

Prace należy dostarczyć do końca czerwca 2013.

2013-05-13

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZABŁUDOWIE OGŁASZA

KONKURS

MAMO, MAMO CO CI DAM…”

Konkurs polega na wykonaniu bukietu z różnego rodzaju kwiatów.

Technika prac jest dowolna: mogą to być kwiaty z papieru jak również różnego rodzaju tworzyw sztucznych.

W konkursie może brać udział każdy – od malucha do osoby starszej, chłopcy, dziewczyny, panie oraz panowie.

Czas trwania konkursu – maj 2013

2013-05-08

Tajemnicze walizki z Wasilkowa

25.04.2013r. w odbył się happening literacko – kostiumowy pod hasłem: „Tajemnicze walizki- z książką w czasie i przestrzeni”. Pomysłodawcą wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna z Wasilkowa, a jej partnerami oprócz nas oraz naszego przedszkola była również biblioteka z Czarnej Białostockiej.

Czytaj…
2013-05-08

”Budzik” w bibliotece

25.04.2013 r. w naszej „małej” bibliotece wystąpiły „wielkie” gwiazdy telewizji polskiej. Byli to kot Budzik, Kulfon oraz ich przyjaciele.

Postacie te przyjechały do nas wraz z Panem Andrzejem Grabowskim – autorem telewizyjnych programów dla dzieci, opowiadań oraz ponad 400 piosenek dla dzieci, takich jak np. Kulfon, co z ciebie wyrośnie , Witaminkiczy Kropelka złotych marzeń.

Czytaj…
2013-05-08

Święta, święta i po konkursie…

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie w miesiącu kwietniu 2013r. zorganizowała konkurs pt. ”Ozdoba stołu wielkanocnego”, który polegał na wykonaniu dekoracji świątecznej dowolną techniką.

Dnia 17. 04. 2013 r. Komisja w składzie:
1) Katarzyna Pura
2) Ewelina Górska
3) Iza Brant-Szehidewicz
dokonała oceny 16 prac, które wpłynęły od dzieci ze szkoły podstawowej w Zabłudowie.

Czytaj…
2013-05-01

Nowości w bibliotece

Wszystkich spragnionych ciekawych wrażeń z książką, serdecznie zapraszamy do placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabłudowie. W miesiącu marcu wpłynęło bowiem do niej ok. 50 pozycji książkowych. Dorośli znajdą w niej takie pozycje książkowe jak: E.E. Schmidt – Intrygantki; Glukhovsky D. – Metro 2034; Dorman A.K. – Co się zdarzyło w Lake Fallus; Koryl J. – Urojenie; Twardoch Sz. – Morfina; Gabryel A.J. – Facet na telefon; Gutowska-Adamczyk M. – Podróż do miasta świateł; Grzegorczyk J. – Jezus z Judenfeldu; Gerritsen T. – Prawo krwi; Patterson J. – Terror na Manhattanie.
Nie zabraknie również ciekawej literatury dla dzieci i młodzieży. Powiększyliśmy swój księgozbiór o takie książki jak: Kiernan C. – Zbuntowany książę; Harris J. – Blask runów; Rayburn T. – cykl „Syreny”; Flanagan – Pościg (Drużyna cz. 3); Noel A. – Aura, Lśniąca pułapka; Zychla K. – Maks i niespodzianki.
Zapraszamy również do odwiedzania naszej strony internetowej: www.mbp-zabludow.pl.

DK
2013-03-26

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie ogłasza KONKURS ”OZDOBA STOŁU WIELKANOCNEGO”

Konkurs Wielkanocny

Konkurs polega na wykonaniu takich ozdób jak np.:
– malowniczy koszyczek, palma wielkanocna, pisanka, serwetka, baranek, zajączek, kurczaczek i innych ozdób kojarzących się ze Świętami Wielkanocnymi
Prace mogą być wykonane z dowolnego materiału, np.: wydmuszki, koronki, papier, bibuła, masa solna itp.
Konkurs przeznaczony jest dla klas 0 – VI Szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum.
Termin przynoszenia prac: 12 kwiecień 2013r.

Królik Wielkanocny

2013-03-05

FINAŁ KONKURSU WALENTYNKOWEGO

Laureatką konkursu walentynkowego ”Wszyscy chłopcy i dziewczynki już nadchodzą Walentynki” została Kinga Weronika Dudko, której praca zachwyciła nasze jury. Pocztówka walentynkowa Kingi wykonana została z elementami origami. Konkurs oceniany był przez osoby z II klasy gimnazjum w Zabłudowie.

Konkurs miał na celu wykonanie kartki na dzień Św. Walentego. Prace wykonywane były techniką plastyczną: malowane farbami, kredkami, mazakami, itp.

W konkursie wzięły udział dzieci z biblioteki z Zabłudowa, Rafałówki oraz Ryboł.
Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

2013-03-01

KONKURS

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie ogłasza konkurs walentynkowy:

”WSZYSCY CHŁOPCY I DZIEWCZYNKI!!!
JUŻ NADCHODZĄ WALENTYNKI”

Konkurs polega na wykonaniu kartki walentynkowej.
Technika prac dowolna, np: rysunek plastyczny formatu A5, wyklejanka, wydzieranka i inne.
Konkurs przeznaczony jest dla klas 0 – VI Szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum.
Termin przynoszenia prac: 8 luty

Walentynki coraz bliżej...

2013-01-21

Nowości książkowe

W miesiącu grudniu do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabłudowie zakupione zostały ostatnie już w roku 2012 pozycje książkowe. Szczególny nacisk padł na kontynuacje poszczególnych tytułów, najczęściej książek dla młodzieży. Książki kupione dla dorosłych to: Ligocka Roma – „Dobre dziecko”, Kossakowska Maja Lidia – ”Grillbar Galaktyka”, Kalicińska Małgorzata, Grabowska Beata – ”Irena”, Ossendowski Antoni Ferdynand – ”Lenin”, Łysiak Waldemar – 'Lider”, Picoult Jodi – ”Pół życia”, Wasilewski Stefan – „Droga przez piekło”, Moro Javier – „Szkarłatne sari”, Mitchell David – ”Atlas chmur”, Diakow Andriej – ”W mrok”. Tytułami oczekiwanymi przez dzieci i młodzież są: Adrian lara – ”W objęciach północy”, Pike Aprilynne – ”Złudzenie”, Mull Brandon – ”Baśniobór. Tajemnica smoczego azylu”, Widmark Martin – ”Tajemnica zwierząt”, Chylińska Agnieszka – ”Zezia i Giler”, Simon Francesca – ”Koszmarny Karolek i drapieżne dinozaury”.

Wyżej wymienione tytuły są tylko częścią książek najnowszych oferowanych przez bibliotekę . Po inne, również ciekawe tytuły zapraszamy serdecznie do naszej placówki

Nowości książkowe

2013-01-21

DK

DK

Z Kubusiem Puchatkiem przez świat

Po raz kolejny zwyciężczynią konkursu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabłudowie została Kinga Weronika Dudko. Kinga oprócz ogromnej zdolności plastycznej wykazała się również dużą pomysłowością. Jej praca od razu spodobała się naszemu jury, dlatego bez dwóch zdań otrzymała miejsce pierwsze w naszym konkursie.

Praca konkursu „Z Kubusiem Puchatkiem przez świat” polegała na wykonaniu rysunku przedstawiającego Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół w dowolnej formie plastycznej. Mogły to być prace malowane farbami, kredkami, mazakami. Mile widziane byłyby również prace w formie wyklejanek.

Nasza laureatka otrzymała dyplom oraz nagrodę główną. Pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy oraz drobne nagrody pocieszenia

Zdjecie

DK

KONKURS

Zdjecie

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie ogłasza konkurs plastyczny pod hasłem:
”Z Kubusiem Puchatkiem przez świat”.
Technika prac konkursowych: rysunek plastyczny, wyklejanka, wydzieranka.
Konkurs przeznaczony jest dla klas 0 – VI Szkoły podstawowej.
Czas trwania konkursu: 31 października

DKK znowu działa

W ostatni piątek miesiąca września w MBP w Zabłudowie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Było to pierwsze powakacyjne spotkanie naszych klubowiczek, które z niecierpliwością czekały na omówienie wypożyczonych przez siebie książek. Dyskusja przebiegała nad dwiema książkami: Beaty Ostrowickiej – „Misia rządzi”, oraz Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk – „13 poprzeczna”. Uwagi dotyczące książek były podzielone, ale to bardzo dobrze, ponieważ nasze gusta i guściki są różne i każdy interpretuje przeczytaną literaturę inaczej.

Następne spotkanie DKK pod koniec miesiąca października. Chętnych do zapisów zapraszamy do MBP w Zabłudowie.

Zdjecie

DK, 2012-10-04


Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2012.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie wzbogaciła się o 4.200 zł. Stało się to za sprawą realizowanego od lat programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ”Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek”. W roku 2012 postawiono szczególny nacisk na zakup…

Czytaj więcej…

2012-09-25


FINAŁ KONKURSU WAKACYJNEGO!!!

Najaktywniejszym czytelnikiem wakacyjnym została Dominika Zeller – dziewczynka spędzająca wakacje u swojej babci. Dominika jest osobą tak zafascynowaną czytaniem, że potrafiła odwiedzać bibliotekę nawet kilka razy dziennie. Od dnia 02.08.2012 r. przeczytała łącznie 151 pozycji książkowych i tym samym objęła prowadzenie wśród pozostałych użytkowników biblioteki ubiegających się o tytuł najlepszego czytelnika wakacyjnego.

Zdjecie

2012-09-02


Spotkanie z panią Ałbeną Grabowską-Grzyb

Nasza biblioteka znów gościła wspaniałego gościa. Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabłudowie przybyła pani Ałbena Grabowska-Grzyb. Spotkanie odbyło się 22.06.2012 r. (piątek) i uczestniczyła w nim klasa V Szkoły podstawowej. Nasz gość jest dr n. med. specjalistą neurologiem, epileptologiem, kierownikiem Zakładu Patofizjologii i Elektroencefalografii w szpitalu dziecięcym w Dziekanowie Leśnym. Jest autorką wielu publikacji z zakresu padaczki. Szczególnym przedmiotem zainteresowań są zaburzenia psychiczne w przebiegu padaczki.

Autorka od niedawna pisze również książki dla dzieci. Powieść ”Julek i Maja w labiryncie” zabiera czytelników w głąb gry komputerowej. W bibliotece dostępne będą dwa tytuły powieści Pani Albeny: ”Julek i Maja w labiryncie”, oraz ”Julek i Maja: Powrót do gry”.

Zdjecie

Zdjecie

2012-06-25


KONKURS WAKACYJNY

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie ogłasza konkurs na największą ilość przeczytanych książek. Każdy z uczestników po wypożyczeniu, przeczytaniu i zdaniu 15 książek weźmie udział w loterii fantowej. Na zwycięzcę czeka nagroda główna.

Czas trwania konkursu: 30.06.2012 r. – 31.08.2012 r.

2012-06-22


Soboty nieczynne

Serdecznie informujemy, iż od dnia 30.06.2012 r. soboty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabłudowie są dniami wolnymi od pracy.

Jednocześnie pragniemy poinformować o zmienionych godzinach pracy w okresie wakacyjnym. Otóż biblioteka pracować będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.
Pozdrawiamy.

Biblioteka

2012-06-21


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ”PORTRET PLASTYCZNY JANUSZA KORCZAKA”

Rok 2012 – Rokiem Janusza Korczaka

Z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka na posiedzeniu w dniu 16 września 2011r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę o ogłoszeniu roku 2012 Rokiem Janusza Korczaka.

Z okazji roku Janusza Korczaka Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie ogłaszała konkurs pt.: „Portret plastyczny Janusza Korczaka”, który trwał od 17 do 31 maja i adresowany był do uczniów klas O-VI Szkoły Podstawowej. Celem konkursu było wykonanie techniką dowolną portretu wyżej wymienionej postaci. Przeważała technika prac „w ołówku” jak również wyklejanki i prace malowane farbami. Laureatką konkursu została uczennica klasy II Szkoły Podstawowej Kinga Weronika Dudko, która wykonała piękny plakat z wizerunkami Janusza Korczaka. Zdobywczyni pierwszego miejsca oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymała dyplom oraz nagrody. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do brania udziału w kolejnych konkursach ogłaszanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabłudowie.

Zdjecie

2012-06-21


Bezpieczne wakacje

11.06.2012 r. MBP w Zabłudowie gościła w swych skromnych progach Pana Mirosława Maciejskiego, który specjalizuje się tematyką dotyczącą bezpieczeństwa i higieny pracy. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób przedstawił młodzieży przepisy i zasady dotyczące bezpiecznego i higienicznego wykonywania pracy, zarówno w szkole jak i w domu. Wyświetlane były również tzw.: „plastusiowe” filmiki ukazujące nieprawidłowe pozycje przy pracy i ich konsekwencje.

Więcej…

2012-06-21


Tureckie klimaty

Dzięki Dyskusyjnemu Klubowi Książki, działającemu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabłudowie, nasz placówka może gościć wspaniałych ludzi. Jedną z tych osób jest Leszek Szczasny, podróżnik, globtroter pochodzący z Raciborza, który zawitał do nas 10 maja 2012 bieżącego roku. Pan Leszek w bardzo ciekawy sposób przekazał młodzieży uroki pobytu w Turcji.

Zdjecie

Zdjecie

Zdjecie

2012-05-25


Muchomorki

9.05.2012 r., w trakcie trwania Tygodnia Bibliotek, którego hasło w bieżącym roku brzmi „Biblioteka ciągle w grze” Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabłudowie odwiedziła grupa „Muchomorów” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabłudowie. Dzieciaczki (dokładnie 3-latki) dowiedziały się, co to jest „ta” biblioteka, do czego dokładnie służy, oraz co panie bibliotekarki w niej robią. Zabawne było stwierdzenie, że w bibliotece po prostu „się pracuje”. Furorę wśród przeczytanych bajeczek zrobiły książki o Tupciu Chrupciu oraz o Kogutku Ziutku. Spotkanie zakończyło się akcentem wręczenia bibliotece podziękowania za możliwość zapoznania się z księgozbiorem Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz pracy w bibliotece.

Zdjecie

Zdjecie

Zdjecie

2012-05-25


Oficjalny profil na facebook’u !

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie doczekała się swojego profilu na portalu społecznościowym – facebook.

2012-05-04


Test wielkanocny czyli po co to kurczątko?

13.04. 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabłudowie odbył się test wiedzy nt. Świąt Wielkanocnych. W teście wzięła udział grupka uczniów z gimnazjum w Zabłudowie. Test obejmował zakres wiedzy nt. tradycji i obrzędów Wielkanocnych. Pytania na pozór proste okazały się jednak nie lada wyzwaniem- młodzież „wyłożyła się” na pytaniach o symbolikę kurczątka wielkanocnego oraz twierdziła , że Wielkanoc obchodzimy na pamiątkę narodzin Jezusa. Na pytanie o koszyczek wielkanocny odpowiedzi przerosły nasze oczekiwania – Kinder niespodzianki (jajka czekoladowe) zastąpiły Jaja kurze. Jednego możemy być pewni. Według naszej młodzieży Wielkanoc różne może mieć oblicze

Wszystkie osoby biorące udział w teście otrzymały drobne upominki.

Wielkanocny Test

2012-04-24


Spotkanie autorskie

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym, które odbędzie się dnia 10 maja 2012 r. (czwartek) o godz. 8:15.

Więcej

2012-04-21


Rok Janusza Korczaka

Z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka na posiedzeniu w dniu 16 września 2011r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę o ogłoszeniu roku 2012 Rokiem Janusza Korczaka.

Więcej

2012-04-21


Spotkanie autorskie

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym, które odbędzie się dnia 10 maja 2012 r. (czwartek) o godz. 8:15.

Więcej

2012-04-19


KONKURS !

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie:
”PORTRET PLASTYCZNY- JANUSZA KORCZAKA”– konkurs plastyczny dla klas O- VI Szkół Podstawowych.
– czas trwania konkursu: od 17 kwietnia do 31 maja 2012 r.
– technika wykonania prac – dowolna: szkice, farby, wyklejanki, wydzieranki …

2012-04-19


Zapraszamy serdecznie po nowości wydawnicze

Najnowsze bestsellery już w bibliotekach

Nowości książkowe

2012-03-29


Biblioteka otwarta !

Po trwającym trzy tygodnie skontrum księgozbioru (05.03-24.03.2012) – biblioteka już jest ponownie otwarta.

Serdecznie zapraszamy.

2012-03-29


Nowości książkowe

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie zaprasza wszystkich mieszkańców Zabłudowa i okolic do swojej placówki. Biblioteka powiększyła swoje zbiory o najnowsze bestsellery. Na biblioteczne półki trafiły nowości wydawnicze prezentowane poniżej.

Wałęsa D. – Marzenia i tajemnice, King S. – Dallas”63, Czubaszek M. – Każdy szczyt ma swój czubaszek, Filipiuk A. – Aparatus, Steel D. – Hotel Vendome, Eco U. – Cmentarz w Pradze, Sokół J. – Czas Honoru, Wilk P. – Lalki w ogniu, Paolini Ch. – Dziedzictwo ks. 4, Graham M. – Pani fortuny, Parys M. – Tunel, Miszczuk J. – Matki, żony, czarownice, Martin R. R. – Taniec ze smokiem cz. 1, Łysiak W. – Satynowy magik, Michalak K. – Powrót do Poziomki oraz wiele innych.

Mamy nadzieję, że ta wiadomość ucieszy wszystkich miłośników literatury i sympatyków biblioteki.

Nowości książkowe

2012-01-24


Błąd serwera

W ostatnich dniach strona naszej biblioteki nie była dostępna w internecie.
Powodem tego była niska jakość serwera hostingowego. Niestety, nie mieliśmy wpływu na ponowne udostępnienie strony WWW, dlatego zdecydowaliśmy się przenieść ją na inny serwer.
Nasza domena jeszcze przed przeniesieniem uległa zmianie: mbp-zabludow.pl


Szczęśliwego Nowego Roku !!!

Stary rok się kończy,
Te dni co nadchodzą,
Niech Ci życie słodzą.
Niech przyniosą miłość,
smutki wynagrodzą.
Niech się szampan pieni,
bąbelki fruwają,
a Twoje marzenia
rychło się spełniają.

WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM ZABŁUDOWA I OKOLIC SAMYCH SZCZĘŚLIWYCH CHWIL W 2012 ROKU.
Fajerwerki


Konkurs choinkowy rozstrzygnięty.

20.12.2011 r. w placówce Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabłudowie miało miejsce podsumowanie konkursu na „Najładniej ozdobioną choinkę”. Brali w nim udział użytkownicy MBP w Zabłudowie, filii w Rybołach oraz Rafałówce. Prace naszych uczestników zrobiły furorę wśród czytelników odwiedzających bibliotekę. Zachwycały pomysłowością, a uczestnicy ujawnili swój talent artystyczny. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Kinga Weronika Dudko II miejsce – Sara Dakowicz III miejsce – Martyna Rogucka.
W konkursie brali udział również nasi najmłodsi czytelnicy z grupy „Biedronki” oraz „Muchomorki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabłudowie. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę.
Zdjęcie


Wesołych świąt !!!

Na zbliżające się Święta
pragniemy złożyć Państwu życzenia
przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu,
radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.
Kolejny zaś rok niech będzie czasem
pokoju oraz realizacji
osobistych zamierzeń.

życzą pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabłudowie wraz z filiami.


Logopedyczne wiersze w Zabłudowie i Rafałówce

28 listopada 2011 r. w Zabłudowskiej bibliotece oraz w filii bibliotecznej w Rafałówce obyły się spotkania autorskie z Panią Joanną Myślińską młodą białostocką poetką, która w tym roku ukończyła studia. To stypendystka i laureatka wielu konkursów poetyckich i literackich, autorka tomików wierszy logopedyczno-ortograficznych dla dzieci. W spotkaniach uczestniczyły dzieci ze szkół podstawowych w Zabłudowie i Rafałówce.

Podczas spotkań poetka zaprezentowała swój dorobek literacki, czytała dzieciom swoje wiersze, odpowiadała na zadawane pytania. Dzieci chętnie słuchały zabawnych wierszy oraz pytały Panią Joannę o wenę twórczą, o sposoby na napisanie dobrego wiersza, o dalsze plany zawodowe.

Poetka wielokrotnie podkreślała ważną rolę jaką odgrywa czytanie jednocześnie zachęcając dzieci do częstszego sięgania po książki.

Spotkania autorskie z poetką zostały zorganizowane dzięki Pani Małgorzacie Rokickiej – Szymańskiej, kierownikowi Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego, której serdecznie dziękujemy.


Autor: Monika


Z wizytą w bibliotece

18.11.2011 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie gościła w swych progach sześciolatków z klasy „O” b wraz z panią Agnieszką Dołęgiewicz. Dzieci miały okazję poznać zasady pracy w bibliotece, zapoznały się z odpowiednim dla nich księgozbiorem oraz wysłuchały kilku bardzo pouczających oraz wesołych bajeczek. Brały również udział w zgadywankach (książka pt. „200 zagadek”). Spotkanie zakończyło się bardzo sympatycznym akcentem. Biblioteka otrzymała od dzieci własnoręcznie wykonany portret patrona szkoły podstawowej: Franciszka Karpińskiego.Konkurs

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie wraz z filiami bibliotecznymi w Rafałówce oraz Rybołach ogłasza konkurs na:

”NAJŁADNIEJ OZDOBIONĄ CHOINKĘ”

Tematem konkursu jest wykonanie drzewka bożonarodzeniowego w formie stojącej (na stojakach, stelażach, itp.) oraz udekorowanie go w swój wymarzony sposób.

Zapraszamy do udziału w konkursie:
– dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej;
– uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Termin składania prac: 16 grudzień 2011 r.


Rozstrzygnięcie konkursu ”Jesienne liściaki, kasztanowe zwierzaki”

8.11.2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabłudowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Jesienne liściaki, kasztanowe zwierzaki”. Konkurs adresowany był do klas 0 – VI szkoły podstawowej i miał na celu wykonanie postaci a także motywów związanych z jesienią oraz oferowanych nam przez tę porę roku darów.

Pierwsze miejsce zajęła Martyna Matyskiel z kl. IV.

Wyróżnienia otrzymują:
– Gabriela Mielech kl. IV
– Sara Dakowicz kl. III
– Grupa „BIEDRONKI” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabłudowie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Drogi do Niepodległości

Laureaci konkursu historycznego pt. „DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI” przeprowadzonego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabłudowie:
– miejsce I – Różański Fabian klasa I gimnazjum
– miejsce II – Regucka Bogna klasa I gimnazjum
– miejsce III – Daniluk Karolina klasa II gimnazjum.

10.11.2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabłudowie odbył się test ze znajomości historii pt. „DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”. W teście wzięło udział 16 osób z trzech klas gimnazjalnych (w większości była to klasa I). Pytania na test przygotował oraz przybył wraz z młodzieżą Pan Artur Trojan, nauczyciel historii w gimnazjum.

Celem testu było przybliżenie faktów związanych z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości, pogłębienie wiedzy z historii oraz świadomości patriotycznej.PANI KATARZYNA MAJGIER W ZABŁUDOWIE

Dzięki DYSKUSYJNEMU KLUBOWI KSIĄŻKI działającemu od czerwca bieżącego roku Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie miała zaszczyt gościć Panią Katarzynę Majgier – autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Pani Kasia przybyła do nas 27.10.2011 r. i prowadziła spotkanie autorskie dla klasy I gimnazjum. Autorka jest ciepłą, sympatyczną osobą piszącą o współczesnych nastolatkach – bez owijania w bawełnę, bez omijania trudnych tematów. Była nominowana do nagrody literackiej Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2006” za powieść „Trzynastka na karu”. W 2007 r. została laureatką Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego za powieść ”Amelka”. W dorobku literackim ma m.in. takie pozycje jak: ”Trzynastka na karku”, ”Marzycielki”, ”Po co mi chłopak”, ”Miłość ci wszystko wyPaczy”, ”Przebój na pięć”, ”Gdybym była czekoladą”, ”Misiek, co ty opowiadasz”.

Oprócz tworzenia dzieł literackich Pani Katarzyna prowadzi również serwisy internetowe dla dzieci i nastolatków: „Junior”, „Amanita”. Jest również autorką scenariuszy gier komputerowych i artykułów prasowych.

Spotkanie w naszej bibliotece odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze. Młodzież była oczarowana Panią Kasią, jej serdecznością oraz spokojem ducha. Spotkanie miało charakter luźnej rozmowy z autorką. Było mnóstwo zadawanych pytań, tych lekkich oraz bardziej poważnych. Uczestnicy spotkania mieli okazję zakupu niektórych dzieł literackich Pani Kasi.

Po takich właśnie spotkaniach, z tak ciekawymi ludźmi, często rodzą się w myślach uczestników pomysły na stworzenie czegoś własnego. Pewnie w niektórych głowach już narodziły się zalążki na pierwsze dzieła literackie.
Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie oraz filie biblioteczne w Rafałówce i Rybołach zapraszają do korzystania z darmowego dostępu do internetu w swoich placówkach.

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla Bibliotek.

Czytaj więcej…

 

Internet

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie oraz filie biblioteczne w Rafałówce i Rybołach zapraszają do korzystania z darmowego dostępu do internetu w swoich placówkach. Pobierz regulamin korzystania z komputera w Naszej Bibliotece.

Nowości wydawnicze

Znajdź nas na facebook’u

Statystyki

Wyświetleń strony:
Darmowy licznik odwiedzin

Najnowsze komentarze

Darmowy Internet

Darmowy internet