Dyskusyjny Klub Książki

7 lutego br. odbyło się kolejne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Podczas spotkania czytalismy i omawialiśmy książkę pt: „Chorowitek”- Agnieszki Kalugi.

na zdj.

W ramach spotkania DKK- dzieci wykonały swoje kroniki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bohaterem tej książeczki jest Witek.Chłopiec po bardzo długiej nieobecności wrócił do szkoły. Powodem tej nieobecności była choroba – rak. Witek opowiada, że był w szpitalu i dostawał lek, który się nazywa chemia. Przybliżył dzieciom co się wtedy z nim działo i z czym jeszcze można skojarzyć ową chemię.

Po powrocie do szkoły Witek oczekiwał, że będzie traktowany jak wszyscy pozostali zdrowi uczniowie, niestety ku jego niezadowoleniu wszyscy dorośli są dla niego zbyt wyrozumiali. Skutkuje to niezadowoleniem innych uczniów, na akceptacji których Witkowi bardzo zależy. Czuje się osamotniony i wspomina miłe początki szkoły.

Witek opowiada, że będąc w szpitalu cały czas pisał bloga o swojej klasie. Tworzył go ze swoich wspomnień, wiadomości listowych od kolegów i koleżanek, zdjęć i rysunków. Wyszedł z tego bardzo ciekawy dziennik – kronika.
Kiedy w szkole ogłoszono konkurs na szkolną kronikę, zgłosił swoje dzieło i … wygrał. Jego koleżeństwo szalało z radości i gratulowało Witkowi. Witek znowu czuł akceptację i zrozumienie klasy.

Bardzo mądra historia o trudnych dla dzieci sprawach, chorobie która przeraża, o powrocie do codzienności, o szukaniu dla   siebie miejsca. O strasznej chorobie zrozumiałym językiem. O pasji, o pomysłowości, o radości zdrowienia. Dodatkowo pięknie ilustrowana.