LATO W TEATRZE – SOLNIKI 44

Niezależny podlaski ośrodek Siedlisko Kultury Solniki 44, prowadzony przez członków teatralnej Grupy Coincidentia, poszerza swą działalność o kolejny obszar. Pomysł na przeprowadzenie warsztatów artystycznych z dziećmi i młodzieżą z małych miejscowości w pobliżu placówki, został zauważony i wsparty przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie, w ramach ogólnopolskiego programu „Lato w teatrze”. Zadanie zakłada dwutygodniową pracę trzydziestoosobowej grupy uczestników (w wieku 11 – 16 lat), wspieranych przez sześcioosobowy zespół realizatorów, w którego skład wchodzą aktorzy – lalkarze Dagmara Sowa i Paweł Chomczyk, plastycy Małgorzata Tarasewicz – Wosik i Tomasz Wosik oraz muzycy Robert Jurćo i Bogusław Kasperuk. Gry teatralne, praca nad kostruowaniem form plastycznych oraz improwizacje muzyczne stanowią punkt wyjścia w procesie formowania się grupy. Tworzący się zespół, tworzy osobliwy, oryginalny, osadzony w przestrzeniach siedliska, zbudowany z fantazji uczestników zajęć pokaz, który dwukrotnie zostanie zaprezentowany publiczności (w niedzielę 6go sierpnia o godzinie 15.00 oraz 17.00). Alternatywna historia powstania świata, mrożące krew w żyłach perypetie osobliwej rodziny, walka planety o przetrwanie, koncert himerycznego zespołu – to tylko niektóre z wątków spektaklu, opowiadanego przez młodych aktorów i ich fantastyczne lalki, maski, przedmioty. Ten teatr tworzony jest za każdym razem na nowo. Zapraszamy Państwa na niepowtarzalne wydarzenie.
Wstęp na prezentacje jest wolny. Nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt wsparty finansowo przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Organizatorem zadania jest Siedlisko Kultury Solniki 44 w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną w Zabłudowie.

info.solniki44@gmail.com
www.grupacoincidentia.pl