TYDZIEŃ BIBLIOTEK POD HASŁEM – „WYBIERAM BIBLIOTEKĘ”

„WYBIERAM BIBLIOTEKĘ” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabłudowie oraz Filiach bibliotecznych.

Miesiąc maj jest bardzo ważnym miesiącem w życiu każdej biblioteki. W miesiącu tym obchodzony jest bowiem DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK, jak również ogłaszany jest TYDZIEŃ BIBLIOTEK. W roku bieżącym hasłem Tygodnia Bibliotek było – WYBIERAM BIBLIOTEKĘ, a sam TB obchodzony był w dniach 8 – 15 maja. Podczas trwania Tygodnia Bibliotek każda placówka biblioteczna powinna wykazać się różnego rodzaju inicjatywami, które miałyby na celu pozyskanie jak największej liczby czytelników, urozmaicenia form pracy z książką.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabłudowie oraz jej filiach w maju organizowane były następujące wydarzenia:
– wizyta dzieci z przedszkola w Zabłudowie
– przygotowanie i udział w gminnych eliminacjach XXVIII Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje ,bajki ,bajeczki”( filia biblioteczna w Rybołach, zajęcie I-go miejsca w kategorii wiekowej kl. IV-VI)
– loteria fantowa z okazji ‘ Dnia Bibliotekarza”
– spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych
– loteria fantowa z okazji Dnia Matki
– spotkanie autorskie dla klasy VI Szkoły Podstawowej w Zabłudowie z Panią Małgorzatą Iwanowicz
– udział w konkursie „Literackie kwiaty powiatu białostockiego”
– lekcja biblioteczna dla klasy III Szkoły Podstawowej z zasad korzystania z katalogów, encyklopedii, słowników
– wykonywanie laurek dla naszych ukochanych mam