MIĘDZYPOKOLENIOWO Z WYDAWNICTWEM AKAPIT PRESS

1.10.2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabłudowie odbyło się spotkanie z Wydawnictwem Akapit Press. W spotkaniu uczestniczyły dwie grupy uczniów (klasa IV oraz VI Szkoły podstawowej). Spotkanie biblioteczne odbyło się w ramach akcji „Przystanek z książką w bibliotece” realizowany przez wybrane biblioteki powiatu białostockiego. Jedną z wybranych bibliotek jest również nasza placówka. Koordynatorem przedsięwzięcia jest biblioteka powiatu białostockiego, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

W ramach spotkania odbyły się:

– dyskusje z młodzieżą na temat fragmentów czytanych książek

–  kiermasz książek Wydawnictwa Akapit Press

– wymiana doświadczeń na temat relacji międzypokoleniowych opartych na literaturze

– klasa IV wyjaśniała nazwy przedmiotów dotyczących żeglarstwa, opartych o jedną z książek wydanych przez wyżej wymienione wydawnictwo

– klasa VI „przepytana” została z przysłów ludowych.

IMG_0107IMG_0112IMG_0120IMG_0115