ŚLADAMI STASIA I NEL

AFRYKA, tak odległa, a jednak na wyciągnięcie ręki. Wszystko to za sprawą Piotra Kowalczyka, geografa, fotografa, pilota wycieczek, a w szczególności zamiłowanego podróżnika, który 22 września przywiózł wspomnienia z tak odległego kontynentu do zabłudowskiej biblioteki. Relacji z podróży pt.: „Śladami Stasia i Nel” wysłuchała młodzież z klasy V Szkoły podstawowej w Zabłudowie. Poznaliśmy metody podróżowania po Afryce, sposób mycia zębów tamtejszych mieszkańców, zagrożenia jakie mogą nas tam spotkać jak również to, że Staś i Nel nie spotkali na swojej drodze puszczy, ponieważ na terenie ich trasy występowała w szczególności pustynia i sawanna.

Spotkanie autorskie z Piotrem Kowalczykiem, było taką troszkę inną lekcją geografii. A może lekcją języka polskiego? W niektórych z nas na pewno pojawił się zalążek chęci podróżowania. Wiemy jedno: długo pozostanie w naszej pamięci.

sdc11937sdc11947sdc11938sdc11944

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Internet
Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie oraz filie biblioteczne w Rafałówce i Rybołach zapraszają do korzystania z darmowego dostępu do internetu w swoich placówkach. Pobierz regulamin korzystania z komputera w Naszej Bibliotece.
Nowości wydawnicze
Znajdź nas na facebook’u
Statystyki
Wyświetleń strony:
Darmowy licznik odwiedzin
Najnowsze komentarze
Darmowy Internet
Darmowy internet