PRZYSTANEK Z KSIĄŻKĄ W BIBLIOTECE.

Na spotkaniu autorskim, które odbyło się 11 października w zabłudowskiej bibliotece, główną bohaterką była Pani Marta Fox. Spotkanie odbyło się w ramach III edycji cyklu ph.: „Przystanek z książką w bibliotece”.

Marta Fox to autorka książek dla dzieci i młodzieży, która ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Wydała ponad 40 pozycji książkowych. Tematem twórczości prozatorskiej Marty Fox są problemy dzieci i młodzieży, związane głównie z dojrzewaniem emocjonalnym.

Tematem przewodnim były emocje i marzenia oraz jak o nich rozmawiać. Pani Marta przedstawiła uczestnikom spotkania fragmenty swoich wybranych książek, odpowiednio do ich wieku (a była to klasa IV szkoły podstawowej).

Kolejnym tematem spotkania były pytania-zagadki dotyczące biblioteki i tematów jej dotyczących.

Spotkanie zakończyło się sondażem: „Co bym chciał/chciała robić w bibliotece?” przeprowadzonym przez Panią Małgorzatę Rokicką-Szymańską z Książnicy Podlaskiej – Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego oraz rozdaniem autografów przez naszego gościa.

sdc11987

sdc12008