CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLE, CZYLI „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

W Przedszkolu w Zabłudowie w grupie Muchomorki 8.2.2017r. odbyło się kolejne głośne czytanie. Nasza Biblioteka regularnie raz w tygodniu czyta w przedszkolu. Tym razem dzieci wysłuchały przygód Czarownicy Flory.

Czarownice są wśród nas! Ja myślałam, że to bajka dla niegrzecznych dzieci, tymczasem okazuje się, że czarownice istnieją! Tylko się ukrywają. Kto wie, może Twoja babcia, a może sąsiadka z klatki obok jest czarownicą?! Tak jak Flora, niepozorna staruszka, bohaterka książki „Przygody roztargnionej czarownicy”.

„Przygody roztargnionej czarownicy” to kolejna, piękna książka Wydawnictwa Skrzat. Twarda okładka, dobrej jakości papier, a na nim wciągająca historia. Książka podzielona została na trzy rozdziały, oddzielone od siebie quizem. Pytania i trzy odpowiedzi, a wśród nich jedna poprawna – niby nic trudnego, a jednak od razu widać czy dzieci uważały, czy słuchały, czy zrozumiały. Pomyślano również o rodzicach, którym nie raz zdarzy się odlecieć myślami i również nie znać prawidłowej odpowiedzi – przyznam, i mi raz się to zdarzyło – na końcu quizu, małym druczkiem, do góry nogami, umieszczono podpowiedzi.