PROJEKT- LUBIĘ TO W BIBLIOTECE

15.02.2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabłudowie odbyły się warsztaty teatralne,
w których uczestniczyła młodzież z kółka teatralnego z Gimnazjum w Zabłudowie. W projekcie „LUBIE TO W BIBLIOTECE” bierze udział łącznie sześć bibliotek powiatu białostockiego, wśród których jest również nasza placówka a jego realizatorem jest Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego – Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego w Białymstoku oraz Urszula Chomik – Kraszewska (nauczyciel XI L0 w Białymstoku, koordynator wielu projektów m.in. teatralnych).

Pani Urszula przedstawiła młodzieży gimnazjalnej m.in. rodzaje ćwiczeń artykulacyjnych usprawniających aparat mowy (np.: parskanie, „małpa dolna”, „małpa górna”, „chomik”, „płukanie policzków”). Rozmowy podczas naszego spotkania dotyczyły również takich tematów jak: trema przed występem (drżenie rąk, nóg, drżenie głosu), odpowiedniej postawy ciała podczas występu, jak czytanie działa na wyobraźnię człowieka. Zainteresowaniem cieszyły się również błędy językowe, które najczęściej używane są w naszej mowie codziennej. Te błędy to np: dzień czasu, w każdym bądź razie, proszę panią.

Młodzież uczestnicząca w projekcie była zafascynowana zarówno tematyką spotkania jak i samą prowadzącą i pewno jeszcze się spotkamy.