DEPORTACJA OCZAMI DZIECKA

15 marca 2017 r. w naszej placówce bibliotecznej odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Muzeum Pamięci Sybiru. Swoją obecnością zaszczyciły nas Panie Anna Kietlińska oraz Beata Mróz, które dla uczniów kl. IV b ze Szkoły Podstawowej w Zabłudowie przedstawiły fakty historyczne dotyczące deportacji ludności na Sybir. Panie po raz kolejny wprowadziły młodzież szkolną w tematykę związaną z losami ludności żyjącymi w okresie zsyłek. Przypominamy, że pierwsze spotkanie z Paniami z Muzeum Pamięci Sybiru odbyło się 1 marca w Filii bibliotecznej w Rafałówce.