GŁOŚNE CZYTANIE

17 marca br. w Rafałówce dzieci  tutejszej Szkoły Podstawowej wysłuchały „Opowiadania dla przedszkolaka”- Renata Piątkowska. Głośne czytanie odbywa się w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”

Zbiór opowiadań dla dzieci, których narratorem jest kilkuletni Tomek. Codzienne i niecodzienne zdarzenia widzimy jego oczami, a więc w sposób zwykle niedostępny dla dorosłych. Ciepłe, mądre i dowcipne opowiadania, których słuchanie sprawi wiele przyjemności dzieciom i dorosłym.
Dzieci uwielbiają wracać do tej książki – a rodzice… jak przyznali się rodzice pewnego przedszkolaka: codziennie wieczorem w domu trwa cichutki wyścig…kto pierwszy dotrze do sypialni syna i będzie mógł czytać mu przed snem właśnie te opowiadania.
Książka cieszy się tak wielkim zainteresowaniem małych czytelników, że na ich życzenie autorka napisała ciąg dalszy przygód Tomka, zatytułowany „Opowiadania z piaskownicy, który ukazał się w październiku 2006 roku oraz trzecią część „Piegowate opowiadania”, która ukazała się w 2010 roku.

Renata Piątkowska napisała i wydała już kilkanaście książek. Dwie z nich: „Opowiadania z piaskownicy” i „Nie ma nudnych dni” wpisano na złotą listę Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom. W 2007 roku autorka otrzymała II nagrodę za książkę dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”.