KOZUCHA KŁAMCZUCHA

20.03.2017r. w ramach Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” nasza biblioteka odwiedziła przedszkole w Zabłudowie a dokładniej  grupę BIEDRONEK. Tym razem czytaliśmy książkę Kozucha Kłamczucha- J. Porazińskiej.

Kozucha Kłamczucha – opowieść J. Porazińskiej opublikowana po raz pierwszy w 1939 roku.

Pouczająca bajka o pewnej sprytnej kózce, która dla zabawy i swojej wygody kłamie jak najęta. Skłonność do kłamstwa omal nie doprowadziło jej do zguby. Bajka w uczy, że kłamać nie warto.

Pewna gospodyni kupiła sobie kozę, która okropnie kłamała. Do pasienia kozy została przyjęta Zazulka. Zazulka starannie zajmowała się zwierzęciem, jednak koza zawsze mówiła gospodyni, ze jest głodna i spragniona. Rozzłoszczona pani wygnała Zazulkę. Następnego dnia sama poszła paść zwierzę. Po powrocie do domu koza po raz kolejny kłamała. Przed złością gospodyni koza uciekła do lasu. Zajęła dom lisa, wypędzając go. Pomóc lisowi próbował wilk, niedźwiedź i jeż. Temu ostatniemu się udało. Przez komin spadł kozie na grzbiet i zaplątał się w jej sierść, kłując boleśnie. Płaczącą kozę znalazła Zazulka. Pomogła odczepić jeża. Następnie obie wróciły się do gospodyni. Koza obiecała nigdy już nie kłamać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Internet
Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie oraz filie biblioteczne w Rafałówce i Rybołach zapraszają do korzystania z darmowego dostępu do internetu w swoich placówkach. Pobierz regulamin korzystania z komputera w Naszej Bibliotece.
Nowości wydawnicze
Znajdź nas na facebook’u
Statystyki
Wyświetleń strony:
Darmowy licznik odwiedzin
Najnowsze komentarze
Darmowy Internet
Darmowy internet