CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM – RAFAŁÓWKA

Dnia 19 kwietnia br. w w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w Rafałówce czytaliśmy ” Kacperiada „Grzegorz Kasdepke. Powieść Grzegorza Kasdepke prezentuje typ bohatera pogodnego i towarzyskiego, który żyje zgodnie z innymi, stara się łagodzić konflikty, nie chowa uraz i umie cieszyć się tym, co ma. Jej funkcja edukacyjna została sprawnie połączona z funkcją ludyczną, która zdecydowanie dominuje. Dzieci poznają nowe słowa, przedmioty, kształtuje się ich wyobraźnia, poczucie humoru, uczą się rozpoznawać łagodny żart i subtelną ironię. Niektóre opowiadanka zostały napisane jakby specjalnie z myślą o rodzicach, przedstawiają bowiem pomysłowe i dowcipne sposoby radzenia sobie z dziecięcymi wadami.