SZKOLENIE MODERATORÓW DKK

W piątek 21.04.2017r. w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku odbyło się spotkanie moderatorów DKK oraz zainteresowanych bibliotekarzy. W programie było wystąpienie szefowej Agencji Autorskiej Autograf – Gabrieli Niedzielskiej z Łodzi , Dariusza Kawy z Instytutu Książki z Krakowa oraz Jarosława Żylińskiego – pedagoga, autora i psychologa wychowawczego z Warszawy. Głównym  tematem wokół którego poruszali się prelegenci  dotyczyło jak poprowadzić  udane spotkanie autorskie i DKK. Nie zabrakło również podsumowania DKK w województwie podlaskim, które przedstawił pracownik Książnicy – Hubert Piętka. Podsumowano i nagrodzono najlepsze relacje ze spotkań DKK  w II połowie 2016 r.. Pierwsze miejsce zajęła Hajnówka , drugie – Zambrów i trzecie – wszystkie filie Książnicy  Podlaskiej, oprócz tego przyznano cztery wyróżnienia.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy udali się  na 6 Międzynarodowe Targi Książki do Opery i Filharmonii Podlaskiej. Tam odbyło się jeszcze jedno spotkanie z organizatorem targów i prezesem Fundacji Sąsiedzi – Andrzejem Kalinowskim oraz Dyrektorem Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Anatolem Wap.  Następnie można było się udać na zwiedzanie targów i zakupienie książek .