Przygotowania do Święta Bibliotek -Rafałówka

26. kwietnia br.  bibliotekę w Rafałówce odwiedziła grupa przedszkolna, zajęcia w całości zostały poświęcone twórczości Pani Agnieszki Frączek. 12 maja br. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki będziemy mieli zaszczyt gościć Panią Agnieszkę w naszej bibliotece. Już teraz się przygotowujemy do tego niezwykłego spotkania. Podczas zajęć czytaliśmy książkę pt: „Wierszem po mapie” A. Frączek, rozmawialiśmy o autorach, pisaniu i czytaniu:)

Książka „Wierszem po mapie” A. Frączek to strony pełne niespodzianek ukrytych między drzewa

mi, na uliczkach i na pagórkach, nad jeziorami i w zakolach rzek, a przede wszystkim między… SŁOWAMI.

Pomyślcie tylko, jakie zabawne skojarzenia mogą na Was czekać w Lizakach czy Żabokliku! Ciekawe, ile pszczółek naliczycie w Pszczółkach, łosi w Łosiu, a zakrętów w Zakręcie…? Mamy nadzieję, że dzięki wyobraźni Autorki i Ilustratorki zachęcimy do podróżowania nie tylko palcem czy wierszem po mapie, ale też do tego prawdziwego PODRÓŻOWANIA, które powiedzie Was po polskich drogach, wsiach i miasteczkach. Możecie być pewni, że te wędrówki prawdziwie Was urzekną i pozwolą odkryć urodę naszego kraju.