8 MAJ DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

8 maja przypada Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek.

23 kwietnia  obchodziliśmy Dzień Książki i Praw Autorskich,

4 maja obchodziliśmy Dzień strażaka, a niewiele osób wie,

że dzisiaj 8 maja obchodzimy DZIEŃ BIBLIOTEKARZA!!!!!!

Święto bibliotekarzy i bibliotek obchodzone jest od 1985 roku. Wtedy bibliotekarze po raz pierwszy świętowali w Okręgowym Stowarzyszeniu Bibliotekarzy Polskich we Wrocławiu.

Wydarzenie, początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek. Biblioteki, książnice publiczne i biblioteki uniwersyteckie organizują wiele konferencji, warsztatów i spotkań dla czytelników.

Bez względu na to, czy i jak często korzystamy z zasobów bibliotek a przede wszystkim jest to świetny pretekst do tego, by spędzić dzień z książką.