Bronisław Piłsudski- Zapomniany brat Marszałka

8 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabłudowie mieliśmy okazję zorganizować spotkanie młodzieży z reprezentantami Muzeum Pamięci Sybiru o tytule:

Wykład „Bronisław Piłsudski” ( 1866-1918), badacz kultury Ajnów – prelegentka Beata Mróz.

Prelekcja dot. życia Bronisława Piłsudskiego i badań plemion zamieszkujących Sachalin. Piłsudski jest autorem słownika ajneńsko – rosyjskiego, twórcą muzeum etnograficznego na Sachalinie oraz min. Muzeum Tatrzańskiego. Jest bohaterem w Japonii, są tam liczne jego pomniki, jego wizerunek często widnieje na znaczkach pocztowych i monetach.