Nasza Biblioteka została zakwalifikowana do projektu „O Żydach i Żydówkach”.

Do udziału w konkursie zostało zakwalifikowanych ponad 100 bibliotek, które otrzymają książki dla dzieci i młodzieży „O Żydach i Żydówkach” i przeprowadzą inspirowane nimi zajęcia. Jedną z 100 jest NASZA BIBLIOTEKA!!!

W ramach konkursu, do 30 czerwca 2017 roku przeprowadzimy spotkania dla dzieci i młodzieży na podstawie scenariuszy: „Święta żydowskie”, „Sto pytań do…”, „Poczuj na własnej skórze”.

Co dalej?

1. Do 19 maja 2017 roku Fundacja Humanity in Action Polska wyśle książki do bibliotek, które zakwalifikowały się do udziału w konkursie.
  2. Do 30 czerwca 2017 roku biblioteki mają czas na:
    • przeprowadzenie przynajmniej jednego spotkania dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem otrzymanych książek (wykorzystanie scenariuszy nie jest obowiązkowe, możliwe jest zrealizowanie spotkania edukacyjnego zgodnie z własnym, indywidualnym pomysłem),
    • przygotowanie i umieszczenie w Internecie (np. na stronie WWW biblioteki lub na jej profilu na portalu społecznościowym Facebook) relacji ze spotkania (w formie opisu ze zdjęciami, filmu lub innych mediów),
    • przesłanie za pośrednictwem formularza linku do relacji – formularz zostanie uruchomiony w czerwcu, a link do niego zostanie wysłany do wszystkich bibliotek biorących udział w konkursie.
  3. Do 14 lipca 2017 roku organizatorzy konkursu wyłonią pięć najciekawszych relacji, za które biblioteki zostaną nagrodzone zestawem książek związanych z tematyką wielokulturowości. Ocenie podlegać będzie zarówno sposób realizacji spotkania, jak i sama relacja – jej oryginalność, atrakcyjność, kreatywność twórców, w tym np. multimedialna forma.