Spotkanie Autorskie – Agnieszka Frączek -12 maj


Dnia 12 maja br., w Szkole Podstawowej w Rafałówce odbyło się spotkanie autorskie z pisarką literatury dziecięcej Panią Agnieszką Frączek. Organizatorem spotkania autorskiego była Filia Biblioteczna w Rafałówce wraz z Książnicą Podlaską. W spotkaniu wzięły udział klasy 0 – III oraz młodzież, która należy do Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Bibliotece w Rafałówce.

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem, ale przede wszystkim jest znaną i lubianą autorką literatury dziecięcej. Agnieszka Frączek mieszka w Warszawie, wykłada językoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim jest miłośniczką psów i kotów, które wielokrotnie są bohaterami  jej wierszy. W swojej twórczości dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie i kulturze słowa, bawi się błędami językowymi..

Podczas spotkania Pani Agnieszka czytała fragmenty swoich książek, poprowadziła rozmowę z zebranymi na spotkaniu dziećmi. W interesujący sposób opowiedziała jak powstaje książka, zwróciła uwagę na pracę ilustratora, zdradziła skąd bierze pomysły na swoje książki 🙂 Nauczyciele Szkolni przygotowani  dwie niespodzianki  dla Pani Agnieszki Frączek. Pierwsza to własnoręcznie wykonana kartka z podziękowaniami od dzieci –  druga to recytacja  wiersza przez  Julię Marciniak i Gabrielę Szatkowską:)

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Internet
Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie oraz filie biblioteczne w Rafałówce i Rybołach zapraszają do korzystania z darmowego dostępu do internetu w swoich placówkach. Pobierz regulamin korzystania z komputera w Naszej Bibliotece.
Nowości wydawnicze
Znajdź nas na facebook’u
Statystyki
Wyświetleń strony:
Darmowy licznik odwiedzin
Najnowsze komentarze
Darmowy Internet
Darmowy internet