Spotkanie Autorskie – Agnieszka Frączek -12 maj

Dnia 12 maja br., w Szkole Podstawowej w Rafałówce odbyło się spotkanie autorskie z pisarką literatury dziecięcej Panią Agnieszką Frączek. Organizatorem spotkania autorskiego była Filia Biblioteczna w Rafałówce wraz z Książnicą Podlaską. W spotkaniu wzięły udział klasy 0 – III oraz młodzież, która należy do Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Bibliotece w Rafałówce.

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem, ale przede wszystkim jest znaną i lubianą autorką literatury dziecięcej. Agnieszka Frączek mieszka w Warszawie, wykłada językoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim jest miłośniczką psów i kotów, które wielokrotnie są bohaterami  jej wierszy. W swojej twórczości dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie i kulturze słowa, bawi się błędami językowymi..

Podczas spotkania Pani Agnieszka czytała fragmenty swoich książek, poprowadziła rozmowę z zebranymi na spotkaniu dziećmi. W interesujący sposób opowiedziała jak powstaje książka, zwróciła uwagę na pracę ilustratora, zdradziła skąd bierze pomysły na swoje książki 🙂 Nauczyciele Szkolni przygotowani  dwie niespodzianki  dla Pani Agnieszki Frączek. Pierwsza to własnoręcznie wykonana kartka z podziękowaniami od dzieci –  druga to recytacja  wiersza przez  Julię Marciniak i Gabrielę Szatkowską:)