Głośne Czytanie

15 maja br., kolejny raz  spotkaliśmy się z przedszkolakami w ramach  akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Tym razem czytaliśmy ” Nie pójdę z nieznajomym” Dagmar Geisler.
„Nie pójdę z nieznajomym” to książka, która przybliża dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym problem bezpieczeństwa w kontaktach z innymi osobami. Dzięki przykładowi małej bohaterki – dziewczynki o imieniu Ludmiła, książka pokazuje dziecku jakimi kryteriami powinno się kierować w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi. Tekst stanowi świetny materiał edukacyjny, a ilustracje dodatkowo obrazują dylematy małego człowieka, ułatwiając mu percepcję pożądanego wzorca zachowania.
Publikacja pokazuje sposób postępowania, który pozwoli uchronić nasze pociechy przed zagrożeniami ze strony obcych osób. Każdemu rodzicowi lub nauczycielowi publikacja pomoże w prosty sposób przybliżyć dzieciom problem tych zagrożeń. Przestrzeganie kilku zasad, które zostaną wpojone dziecku, uchroni je przed niebezpieczeństwami w przyszłości.