MUZEUM PAMIĘCI SYBIRU Z WIZYTĄ W RYBOŁACH

W miniony piątek, czyli 12.05.2017r. w filii bibliotecznej w Rybołach odbyło się spotkanie poświęcone pierwszej kobiecie zesłanej na Syberię – Ewie Felińskiej. Była ona powieściopisarką, etnografką, autorką ,, Wspomnień z podróży po Syberii”. Prelekcję wygłosiły : Pani Beata Mróz i Anna Nowacka z Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. W bardzo ciekawy sposób przedstawiły sylwetkę Felińskiej , nie tylko omawiając biografię ale również cytując niektóre fragmenty z jej pamiętników. Można śmiało stwierdzić , iż jak na owe czasy XVIII i XIX – wieczne pisarka była niezwykłą kobietą , bardzo wrażliwą na otaczający świat, spostrzegawczą. Uczestnicy spotkania włączyli się śmiało w dyskusję i chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami .