Wycieczka do Książnicy Podlaskiej

23 Maja 2017 r. grupa młodzieży z Gimnazjum im. Grzegorza Chodkiewicza w Zabłudowie odwiedziła nową siedzibę Książnicy Podlaskiej. Wyjazd został zorganizowany dzięki współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabłudowie (dyr. Janina Turecka), Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego (Małgorzata Rokicka-Szymańska), Gimnazjum im. Grzegorza Chodkiewicza w Zabłudowie (Barbara Korolczuk, Małgorzata Kozłowska).

Wyjazd miał na celu zapoznanie młodzieży z działalnością i zbiorami Książnicy Podlaskiej. Młodzież pod opieką i przewodnictwem Pani Małgorzaty Rokickiej – Szymańskiej zwiedziła galerię, informatorium, wypożyczalnię, czytelnię zbiorów specjalnych (na prośbę uczestników odsłuchaliśmy utwory Elvisa Presleya). Po zwiedzaniu Książnicy Podlaskiej udaliśmy się do Kampusu UwB, zwiedziliśmy Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze.