Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – 29.09.2017r.

Dziś jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
W ramach obchodów Nasza biblioteka przeprowadziła Akcję, zapraszając do Niej najmłodszych czytelników.
Kowboy i Angry Birds odwiedziły dzieci w ich grupach i klasach aby głośno przeczytać wybrane bajki.