SPOTKANIE AUTORSKIE – RYBOŁY

W dniu 28.09.2017r. o godz. 18.00 w filii bibliotecznej w Rybołach miało miejsce spotkanie autorskie z przesympatyczną, niezwykle ciepłą panią Marią Judejko, które dotyczyło jej ostatniej książki – ,,Dopóty życia, dopóki nadziei. W syberyjskich lasach”. Przed spotkaniem pisarka zwiedziła również tutejsze Muzeum Kultury Materialnej ,,Baćkauszczyna” i była pod urokiem tegoż miejsca, gdzie jest zgromadzonych mnóstwo zapomnianych już eksponatów. Była to jej wędrówka do lat młodości. Z wizytą w naszej placówce, pani Marii towarzyszył bibliotekarz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Michałowie pan Mikołaj Greś wraz z małżonką.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości i przedstawienia pisarki. Następnie autorka przeszła do omawiania pokrótce książki. Opowiedziała, przez co przeszła dwudziestoletnia młoda dziewczyna Apolonia, jak potoczyły się jej losy i jej rodziny po wywózce na Syberię, ile może wytrzymać człowiek, aby przetrwać i do jakich rzeczy zmusza nas strach, głód i brak perspektyw na lepsze jutro. Jak daleką drogę trzeba było przebyć, aby wrócić do ,,domu’’, tylko w zmienionych realiach i żyć ze świadomością ciągłego kontrolowania przez władzę. Piekło przez jakie przeszła bohaterka wzmocniło ją na tyle, że żyje do teraz, ma się świetnie i cieszy się każdym przeżytym dniem. W trakcie spotkania wywiązała się dyskusja z czytelnikami, którzy mają lub mieli w swojej rodzinie kogoś kto był także wywieziony na Syberię. Na spotkaniu można było zakupić książkę i pozyskać autograf.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Internet
Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie oraz filie biblioteczne w Rafałówce i Rybołach zapraszają do korzystania z darmowego dostępu do internetu w swoich placówkach. Pobierz regulamin korzystania z komputera w Naszej Bibliotece.
Nowości wydawnicze
Znajdź nas na facebook’u
Statystyki
Wyświetleń strony:
Darmowy licznik odwiedzin
Najnowsze komentarze
Darmowy Internet
Darmowy internet