KATARZYNA ZYSKOWSKA – IGNACIAK

17.10.2017r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabłudowie odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Katarzyną Zyskowską – Ignaciak.
Katarzyna Zyskowska – Ignaciak (ur. 1979), pisarka, absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka licznych powieści obyczajowych, m.in. trzytomowej serii „Upalne lato”, „Nie lubię kotów” czy „Wiecznej wiosny”, a także zbeletryzowanych biografii: Marii Skłodowskiej-Curie pt.„Zanim” oraz K.K. Baczyńskiego „Ty jesteś moje imię”.

Inspiracją dla Pani Kasi wielokrotnie stały się historie bliskie jej sercu – prywatne, np: w serii „Upalne lato” autorka opisuje losy zasłyszane od rodziców i dziadków. Autorka ponadto ma już na sowim koncie publikację fabularyzowanej opowieści o Krzysztofie Baczyńskim „Ty jesteś moje imię” oraz ” Zanim ” o Marii Skłodowskiej – Curie.
Podczas spotkania Pani Katarzyna przedstawiła nam sylwetki oraz życiorysy K. K. Baczyńskiego oraz M.Skłodowskiej Curie. Obie postacie zostały przedstawione w nieco inny sposób niż „Szkolny”. Młodzież która wzięła udział w spotkaniu była zafascynowana opowieściami o K. K. Baczyńskim i Jego Basi oraz o burzliwym i namiętnym życiu M. Skłodowskiej Curie.