KAMISHIBAI W BIBLIOTECE

07.11 naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z zabłudowskiego przedszkola. Została im przedstawiona bajka pod tytułem „Pani Zamieć”. Stało się to za pomocą KAMISHIBAI (papierowy teatr). Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny/ekranu o nazwie butai (scena).

Nowa forma opowiadania bajek zrobiła na przedszkolakach ogromne wrażenie. Spotkanie zakończone zostało tradycyjną metodą czytania bajek o przesympatycznej myszce o imieniu Tupcio Chrupcio.