Ida w Rafałówce

W dniu dzisiejszym czytelnicy biblioteki w Rafałówce a konkretniej czynni uczestnicy spotkań DKK gościli pisarkę, autorkę książek dla dzieci i młodzieży Panią Idę Pierelotkin.

Organizatorem spotkania była Biblioteka Powiatu Białostockiego wraz z Biblioteka w Rafałówce.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkanie dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Edyty Szóstko- Łapińskiej odbyło się w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej w Rafałówce.

 

.

 

Pani Ida Pierelotkin, jest laureatką nagrody konkursu im. Astrid Lindgren organizowanego przez Fundację ABC Cała Polska Czyta Dzieciom, którą otrzymała za swoją debiutancką książkę Ala Betka.  Opowiada ona o szkolnych perypetiach sympatycznej jedenastolatki, które – jak się okazało podczas spotkania – nie były całkiem wyssane z palca. Otwarcie mówiła o tym, że w książce „Ala Betka” wplecione zostały wątki autobiograficzne. Laureatka nagrody Guliwer w Krainie Olbrzymów, przyznanej przez Radę Naukową. Za książkę „Pepa, nie świruj!” była nominowana przez Polską Sekcję IBBY do nagrody literackiej Książka Roku 2010.

Autorka w ciekawy i niezwykle komunikatywny sposób opowiadała młodym czytelnikom o sobie i swoim pisarstwie. Zdradziła tajniki swojej pracy, opowiedziała o warsztacie pisarskim, o tym jak powstaje powieść, skąd można czerpać pomysły do tworzenia fabuły, jak kreować bohatera i jakie wyróżniamy rodzaje bohaterów literackich. Wskazała wszystkim młodym, którzy już mają za sobą pierwsze próby pisarskie w jaki sposób budować akcję powieści.

Spotkanie było bardzo owocne w przemyślenia, rady dla dzieci od pisarki i dla pisarki od Dzieci. Teraz czekamy na nową powieść, mamy nadzieję, że jej głównym Bohaterem będzie chłopiec o imieniu Bertin 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Internet
Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie oraz filie biblioteczne w Rafałówce i Rybołach zapraszają do korzystania z darmowego dostępu do internetu w swoich placówkach. Pobierz regulamin korzystania z komputera w Naszej Bibliotece.
Nowości wydawnicze
Znajdź nas na facebook’u
Statystyki
Wyświetleń strony:
Darmowy licznik odwiedzin
Najnowsze komentarze
Darmowy Internet
Darmowy internet