Spotkanie Autorskie – Renata Piątkowska

RENATA PIĄTKOWSKA – SPOTKANIE RAFAŁÓWKA

28 lutego czytelnicy biblioteki w Rafałówce uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Renatą Piątkowską oraz Elżbietą Malwiną Kożurn.
Pani Renata Piątkowska jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci, ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, mieszka w Bielsku Białej, a jej pasja to jazda konna. Napisała już ponad 30 książek, a wiele z nich zdobyło cenne nagrody, m.in. w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego czy Astrid Lindgren.

Podczas spotkania fragmenty opowiadań autorki czytała z wielką swobodą i ciekawą interpretacją lektorka Elżbieta Malwina Kożurno. Wysłuchaliśmy fragmenty książek ” Wieloryb” oraz „To się nie mieści w głowie”.
W czasie spotkania autorka pięknie opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach,przekonywała dzieci, że warto odejść od telewizora i dać się porwać lekturze. Została również zaprezentowana, książka pt:. Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie. Opowieść o psie Hachiko poruszyła i wzruszyła serca Nas wszystkich. Autorka podkreśla, że nie przepada za opowieściami gdzie bohaterami są wymyślone zwierzęta, dlatego w jej książkach można poznać historie tylko tych prawdziwych. Podkreślała jak wielką rolę odgrywają m.in. psy w zajęciach z dziećmi – Dogoterapia. Co nie ukrywamy jest Dla nas bardzo budujące gdyż Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie obecnie prowadzi takie zajęcia w bibliotece.

Był też czas autografy i zakup książek autorki. Spotkanie było bardzo udane, ciekawe i na pewno dostarczyło niezapomnianych wrażeń wszystkim jego uczestnikom.