Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci.

Zajęcia pt:. „Świat H. Ch. Andersena” 6.4. 2018r. – Grupa przedszkolna Biedronki.


Podczas zajęć dzieci zapoznały się z życiorysem pisarza, jego twórczością. Słuchaliśmy piosenkę o H.Ch. Andersenie ( Ewelina Depta- Podróż do krainy bajek), dzieci zobaczyły jak wyglądał pisarz (jego portret), omówilismy najważniejsze fakty z jego życia, zostały zaprezentowane jego najważniejsze utwory. Dzieci wysłuchały bajkę pt:.” Brzydkie Kaczątko” -( teatrzyk kamisibai) i następnie wykonały swoje kaczątka za pomocą kolorowych piórek.
Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci obchodzimy nieprzypadkowo 2 kwietnia gdyż w ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”.
Andersen napisał prawie 160 baśni, a jego książki zostały przetłumaczone na około 125 języków. W baśniach tych wciąż odnajdujemy siebie, jest w nich miejsce na radość i smutek, na łzy i śmiech. Kochają Andersena wszyscy – i dzieci i dorośli na całym świecie, wszędzie tam, gdzie kocha się stokrotki, słowiki, róże, łabędzie, motyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Internet
Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie oraz filie biblioteczne w Rafałówce i Rybołach zapraszają do korzystania z darmowego dostępu do internetu w swoich placówkach. Pobierz regulamin korzystania z komputera w Naszej Bibliotece.
Nowości wydawnicze
Znajdź nas na facebook’u
Statystyki
Wyświetleń strony:
Darmowy licznik odwiedzin
Najnowsze komentarze
Darmowy Internet
Darmowy internet