SPOTKANIE AUTORSKIE Z PAWŁEM BERĘSEWICZEM

W dniu dzisiejszym (10.04.2018r.) biblioteka w Zabłudowie miała ogromną przyjemność gościć na spotkaniu autorskim Pawła Beręsewicza, uznanego tłumacza oraz autora powieści, opowiadań i wierszy adresowanych do młodych czytelników (między innymi Kiedy chodziłem z Julką Maj , Tajemnica człowieka z blizną, Czy wojna jest dla dziewczyn?, Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, ). W spotkaniu wzięły udział dzieci pod opieką Pani Barbary Wasilewskiej. Spotkanie rozpoczęło się od opowiedzenia przebiegu kariery zawodowej pisarza, następnie zaczęła się głęboka dyskusja nad istotą i problemami współczesnego czytelnictwa. W kolejnej części spotkania Pan Paweł zaprosił dwie osoby na „herbatkę” była to zabawna forma dyskusji na książkami autorstwa Pana Pawła. Nasz gość opowiadał żywo i barwnie o bohaterach swoich utworów, co ważne nie zdradzając jednak zakończenia przygód. Na zakończenie autor rozdawał autografy, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Dla wszystkich uczestników było to spotkanie pełne wrażeń, które na długo pozostanie w pamięci.