MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA – SPOTKANIE AUTORSKIE

26 kwietnia w bibliotece w Zabłudowie odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską – autorką książek dla dzieci i młodzieży, których akcja rozgrywa się na Saskiej Kępie, gdzie sama mieszka i skąd pochodzą jej przodkowie. Opublikowała dokumentalną książkę Dziewiętnastoletni marynarz – zbiór listów ze Szkoły Morskiej w Tczewie pisanych przez jej stryjecznego dziadka Zbigniewa Piekarskiego oraz do spółki z nieżyjącym ojcem Maciejem Piekarskim poświęconą zagładzie Zamojszczyzny w czasie II wojny światowej, książkę w formie osobistego reportażu pt. Syn dwóch matek.

Jest członkiem polskiej sekcji IBBY oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Spotkanie zorganizowane zostało wspólnie z Książnicą Podlaską im. Ł. Górnickiego w Białymstoku. W spotkaniu uczestniczyła klasa III gimnazjum w Zabłudowie.