TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2018 – TOMASZ SAMOJLIK

Za dnia naukowiec, pracownik Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, zajmujący się zawodowo badaniem historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej.
Nocami przekłada swoją wiedzę przyrodniczą na język książek dla najmłodszych, książek obrazkowych i komiksów.
W 2016 roku seria książek o żubrze Pompiku oraz książka „Nauczę cię pływać, moja wyderko” znalazły się na Złotej Liście książek polecanych przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.
Na spotkanie z panem Tomaszem Samojlikiem przybyły do naszej biblioteki dwie grupy przedszkolne, które poznały historię Żubra Pompika i jego rodzinki. Na pamiątkę można było również kupić książeczkę z serii o wyżej wymienionym żubrze z autografem autora.