TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2018 – DOGOTERAPIA

Kolejne nasze spotkanie w ramach trwania „TYGODNIA BIBLIOTEK” związane było z zagadnieniami dotyczącymi profilaktyki pogryzień. W spotkaniu uczestniczyła klasa V ze Szkoły Podstawowej w Zabłudowie. Pani Gabriela Drwięga z Fundacji „Psi Uśmiech” poruszyła m.in. takie tematy jak: pierwszy kontakt z psem, sposoby reagowania w sytuacjach zagrożenia, komunikaty wysyłane przez psy, zasady bezpiecznego postępowania z psami. Są to sprawy bardzo ważne, jednak nie zawsze zwracamy na nie uwagę. Po naszym spotkaniu młodzież na pewno będzie bardziej ostrożna w obchodzeniu się z psami.