Niespodzianka dla czytelników

W maju Pani Agnieszka Suchowierska autorka książek dla dzieci odwiedziła trójkę dzieci z Rafałówki. Dzieci otrzymały książki oraz grafiki z książki „ Mat i Świat” własnoręcznie podpisane przez nią oraz ilustratora Tomasza Kaczkowskiego. Spotkanie to niespodzianka przygotowana przez Autorkę oraz bibliotekarza z filii bibliotecznej w Rafałówce. W kwietniu br. podczas zajęć bibliotecznych wspólnie czytaliśmy książkę „ Mat i Świat”, troje dzieci zrobiło przestrzenne figury na kształt bohatera książki. Pani Agnieszka na naszej stronie obejrzała relację ze spotkania i postanowiła nagrodzić najaktywniejsze dzieci. Mat i świat Pani Agnieszki Suchowierskiej to Książka uhonorowana Nagrodą Literacką Książka Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY oraz wyróżniona w Ogólnopolskiej Nagrodzie Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.