Noc Bibliotek

Noc Bibliotek pod hasłem „RzeczpospoCzyta” 2018 za NAMI:)
To już kolejny rok gdy nasza biblioteka bierze udział w akcji. W tym roku Pan Aleksander Polikarp przedstawił wspomnienia nt. 100 lat Niepodległości- ” Historia Miasta i Ludzi w Zabłudowie”. Pan Aleksander żywo opowiedział o nazwach dawnych ulic, dawnych szkołach, młynach, życiu w naszym mieście. Rozmawialiśmy o Synagodze, która została zniszczona podczas II Wojny Światowej. Dowiedzieliśmy się wielu zaskakujących faktów na temat naszej miejscowości. Pan Aleksander to prawdziwa kopalnia wiedzy historycznej. Jesteśmy bardzo dumni, że przyjął nasze zaproszenie. Kolejny punkt to warsztaty pt. ” Moje miasto za 100 lat”. Było ciekawie, refleksyjnie, zabawnie i twórczo. Serdecznie dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Animacji Kultury w Zabłudowie za udostępnienie makiet oraz wystawy fotograficznej. Dziękujemy P. Alicji i Panu Markowi za czynny udział w spotkaniu.