Wystawa „Antologia niepodległości”

Przypominamy o trwającej wystawie ph. „Antologia niepodległości”- wystawa ma charakter ekspozycji czasowej i będzie ona dostępna do końca listopada br. Korpus „Antologii niepodległości” tworzą 44 teksty, zarówno w całości, jak i we fragmentach – powieści, dramaty, poezje, pieśni, wspomnienia itd. – ukazujące przewodnie idee tegorocznego jubileuszu: wolność i niepodległość. Liczba tekstów w antologii jest nie przypadkowa. – Jest ukłonem w stronę pięknej literatury Adama Mickiewicza i widzeń ks. Piotra w III Części Dziadów.”Antologia niepodległości” to pomysł prezydenckiej pary na literackie świętowanie stulecia niepodległości.

Zapraszamy nauczycieli do rezerwowania terminów lekcji bibliotecznych. Ekspozycja to zbiór 44 utworów, które zostały umieszczone na jednej platformie. Teksty są umieszczone pod okładkami, które można swobodnie wyjmować,przeglądać, czytać .