Seminarium Bibliotekarzy

5 grudnia 2018 roku w filii bibliotecznej w Rybołach odbyło się seminarium bibliotekarzy ph.; „Jak zachęcić do korzystania z usług bibliotecznych –czyli nie ma mowy o nudzie w bibliotece”. Organizatorem tego spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie wspólnie z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego). W spotkaniu wzięli udział bibliotekarze z powiatu białostockiego i bielskiego, burmistrz Zabłudowa, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Starostwa Powiatowego w Białymstoku, dyrektor MOAK w Zabłudowie oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zabłudowie.

Podczas spotkania goście wysłuchali wystąpień prelegentów: „Kreatywne wartości w bibliotekach publicznych gminy Zabłudów”- Monika Turecka, Komunikaty wydarzeń bibliotecznych z twórczych działań, Małgorzata Rokicka -Szymańska , Warsztaty „Biblioteczne bajanie przez kalendarzowy rok dla dużych i małych” -Edyta Marta Poskrobko

Przedstawiciele poszczególnych instytucji i bibliotek złożyli bibliotekarzom życzenia z okazji jubileuszu 60 -lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabłudowie. Z uwagi na świąteczny charakter spotkania, wystąpił zespól Reczańka z Koźlik.