WIGILIA – FILIA BIBLIOTECZNA W RYBOŁACH

W śnieżny piątkowy wieczór w filii bibliotecznej w Rybołach odbyło się spotkanie wigilijne czytelników, sympatyków i przyjaciół biblioteki. Po raz pierwszy postanowiliśmy zrobić naszą małą wspólną wieczerzę, gdzie podzieliliśmy się prosforą i zmówiliśmy modlitwę, a następnie przy dźwiękach kolęd spożywaliśmy przygotowane potrawy. Nie obyło się także bez prezentów w postaci kalendarzy noworocznych, ozdobnych bombek i czegoś słodkiego. Oczywiście jak tradycja nakazuje było 12 potraw wigilijnych i zawitali także goście, co w przyszłości może zaowocować spotkaniem autorskim. Myślę, iż ta inicjatywa spotkała się z akceptacją czytelników i za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie.