Spotkanie – Muzeum Pamięci Sybiru

10 lutego obchodziliśmy 79. rocznicę pierwszych masowych wywózek na Sybir. W ramach upamiętnienia tych dramatycznych wydarzeń w naszej bibliotece odbyło się spotkanie pt. „Etiudy sybirackie”. Spotkanie poprowadziły Pani Anna Kietlińska oraz Agnieszka Pietrasz- pracownice Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.

 


W ramach działań Wschodniej Akademii Filmowej , pod okiem doświadczonych filmowców (Tomasz Adamski, Jerzy Kalina, Krzysztof Kiziewicz) zespoły uczniów z I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku, III LO w Białymstoku, VIII LO Białystok nagrała pięć krótkich etiud filmowych. Ich bohaterami są białostoccy Sybiracy. W etiudach wystąpili: Maria Gulewicz, Jolanta Hryniewicka, Renata Iwanowska, Walenty Jabłoński, Barbara Sokólska i Mieczysław Pluta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Internet
Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie oraz filie biblioteczne w Rafałówce i Rybołach zapraszają do korzystania z darmowego dostępu do internetu w swoich placówkach. Pobierz regulamin korzystania z komputera w Naszej Bibliotece.
Nowości wydawnicze
Znajdź nas na facebook’u
Statystyki
Wyświetleń strony:
Darmowy licznik odwiedzin
Najnowsze komentarze
Darmowy Internet
Darmowy internet