Warsztaty Esperanto

Dzień 4 – Kultura na co dzień – „Kultura języka” Warsztaty esperanto – Przemysław Wierzbowski.

Ostatniego dnia cyklu zajęć ph „Kultura języka”, gościem naszej biblioteki był Pan Przemysław Wierzbowski- prezes Białostockie Towarzystwo Esperantystów Bjalistoka Esperanto-Societo . Tematem spotkania był język esperanto, Ludwik Zamenhof oraz dziewiętnastowieczny Białystok.

Kim był Ludwik Zamenhof? „Kto dla Ludwika był inspiracją podczas tworzenia języka esperanto?”, „Jak wyglądał dziewiętnastowieczny Białystok? „ „Dlaczego powstał dramat Wieża Babel?” -na te i inne pytania odpowiadał Pan Przemysław.

Esperanto – najbardziej rozpowszechniony na świecie międzynarodowy język pomocniczy, jest on używany, którego nazwa pochodzi od pseudonimu „Dr. Esperanto” (doktor mający nadzieję), pod którym Ludwik Zamenhof opublikował w 1887 podstawy języka w książce „Język międzynarodowy. Przedmowa i podręcznik kompletny”. Jego celem było stworzenie neutralnego i łatwego do nauki języka, przydatnego do międzynarodowej komunikacji, nie zastępującego jednak innych języków narodowych.
Pomimo że żadne państwo nie uznaje esperanta za swój język, jest ono używane przez międzynarodową wspólnotę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Internet
Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie oraz filie biblioteczne w Rafałówce i Rybołach zapraszają do korzystania z darmowego dostępu do internetu w swoich placówkach. Pobierz regulamin korzystania z komputera w Naszej Bibliotece.
Nowości wydawnicze
Znajdź nas na facebook’u
Statystyki
Wyświetleń strony:
Darmowy licznik odwiedzin
Najnowsze komentarze
Darmowy Internet
Darmowy internet