Spotkanie autorskie

Po raz kolejny w filii bibliotecznej w Rybołach odbyło się ciekawe spotkanie z autorką takich książek jak : ,, Nadzieja aż po horyzont ‘’, ,, Miód ‘’i ,, Na prozi ‘’- Barbarą Goralczuk . Autorka opowiadała historię powstania pierwszej i drugiej powieści, a na koniec przeczytała kilka przepięknych wierszy , zarówno w języku polskim jak i białoruskim.

,, Nadzieja aż po horyzont ‘’ dotyczy bieżeństwa ( 1915 r ) i opisuje losy babci pisarki, która wraz z rodzicami została zmuszona do opuszczenia wsi Mokre i wyruszenia w nieznany świat , daleko w głąb Rosji. Z kolei ,,Miód ‘’ jest jakby kontynuacją pierwszej książki i przedstawia losy bohaterów , którzy wrócili z wygnania i starają się odnaleźć w wyzwolonej Polsce ( lata dwudzieste ).

Oprócz tego można było kupić książki i pozyskać autograf pisarki. Jak na każdym spotkaniu, tak i na tym nie zabrakło świeżo upieczonego chleba przez czytelniczkę.