DKK – RYBOŁY

Po długim weekendzie majowym w filii bibliotecznej w Rybołach odbyło się w dniu 6.05.2019r spotkanie DKK dla Dorosłych omawiające książkę Jacka Getnera – ,, Pan Przypadek i korpoludki ‘’. Dzięki uprzejmości autora otrzymaliśmy dwa egzemplarze bezpłatnie z dedykacją.

Książka składa się z trzech części i trzech odrębnych wątków , powiązanych ze sobą postacią głównego bohatera , a mianowicie detektywa – Jacka Przypadka. Nie jest to opasłe dzieło , ale książka w sam raz do torebki , którą można zabrać w podróż i przenieść się w sfery paranoi korporacyjnej.

Autor nie szczędzi swoim postaciom literackim sarkazmu. Bohaterów – pracowników korporacji bezlitośnie krytykuje, ukazuje ich wady – bezmyślność, bezwzględność, naiwność, krótkowzroczność, niezdrową rywalizację, kompleksy itp. A wszystko to opisuje w taki sposób, jakby był w samym centrum korporacyjnym osobiście. Jego bohaterowie noszą ciekawe nazwiska , takie jak : Łoś, Klempuch , Bolko i wczytawszy się w treść kryminału oddają one całą charakterystykę psychologiczną postaci.

Autor przedstawia zawiłe wątki , chociażby dziennikarki Żarskiej z ojcem głównego bohatera oraz sąsiadki – głównej dostarczyni informacji na temat osób , jakimi interesuje się detektyw. Ponadto książka daje nam pewne przesłanie , że kpiąc z kogoś sami stajemy się obiektem drwin i pomówień.

Wśród osób będących na spotkaniu, były takie które pracowały w korporacji i temat był im znany z własnego doświadczenia. Teraz z perspektywy czasu przyznały , że cieszą się z faktu iż nie są już w tym środowisku, są wolne od wszelkich nacisków i pomówień.