RYBOŁY

W minioną sobotę przy blokach w Rybołach odbyła się ekumeniczna modlitwa „Dwóch Krzyży‘’ w intencji plonów, płodów rolnych i zdrowia mieszkańców tegoż osiedla. Obaj księża (prawosławny i katolicki) poświęcili chleb, pobłogosławili mieszkańców i wspólnie udali się na skromny poczęstunek. Na prośbę głównej organizatorki, pani Heleny Paszko odbyły się też gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Można było pograć na instrumentach, wysłuchać bajek, pobawić się chustą animacyjną czy też zbudować wieżowca z rurek. Starsze dzieci chętnie sięgnęły po rozwiązywanie łamigłówek, jak też kolorowanie obrazków. Najwięcej sensacji nie tylko wśród dzieci ale i też rodziców wzbudziły bum Bum Rurki (cymbałki), na których można było zagrać znane melodie. Wszyscy świetnie się bawili, a w trakcie zabawy dzieciaki dostały drobne upominki.