MARIOLA PRYZWAN – SPOTKANIE AUTORSKIE

12 września 2019r. odbyło się spotkanie z panią Mariolą Pryzwan, autorką książek przedstawiających biografie wybitnych ludzi kultury.

Autorka podczas spotkania przybliżyła postać poety Władysława Broniewskiego, ilustrując zdjęciami najważniejsze fakty z jego życia. Podczas multimedialnej prezentacji wyłonił się portret człowieka niezwykłego i boleśnie doświadczonego przez los.

Mariola Pryzwan – polonistka, publicystka i biografistka, z zawodu bibliotekarz, pracuje w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Warszawie.
Jest autorką biografii literackich Marii Dąbrowskiej, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Anny Jantar, Anny German, Zbigniewa Cybulskiego. Opublikowała dwie książki w bydgoskim wydawnictwie „Świadectwo”: w 2004 roku „Dalej jest przestrzeń” (poświęcona bydgoskiej poetce Małgorzacie Szułczyńskiej) oraz w 2005 r. „To tylko życie”.

Spotkanie zrealizowane we współpracy z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

ZDJĘCIE PRZEDSTAWIA KOSMYK WŁOSÓW SŁYNNEJ ANNY GERMAN