DKK RYBOŁY

W ramach DKK dla Dorosłych grupa czytelników z filii bibliotecznej w Rybołach wybrała się do Teatru Dramatycznego w Białymstoku na kultowy spektakl pt. „Zapiski oficera Armii Czerwonej” na podstawie książki Sergiusza Piaseckiego, który grany już jest od ponad 25 lat. Aktor Krzysztof Ławniczak wcielając się w rolę Michaiła Zubowa opowiada o okupowanej Wieleńszczyźnie przez Sowietów, a później przez Niemców. W przezabawny sposób ukazuje też życie Polaków widzianych przez pryzmat sowieckiego ,,dostatku”. Nie ma chyba drugiej takiej sztuki, która ukazuje kunszt aktorski K. Ławniczaka, a jednocześnie śmieszy i fascynuje widzów w różnym wieku.